חדשות רמת גן-גבעתיים

מושיט יד

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בפברואר 2020    2 דקות
0

יקיר העיר ומנהל סניף יד שרה ברמת גן, קיבל מהנשיא אות הוקרה על ניהול סניף מצטיין של הארגון • "שרדתי את השואה והרגשתי צורך לתת לאחרים. אני מאושר שיש לי את האפשרות", אומר ראובן שכטר

מושיט יד
שכטר. "יד שרה זה מפעל חיים" ׀ צילום: משה כהן

 

"התנדבות זו הנשמה שלי, ויד שרה זה מפעל חיים עבורי", אומר מנהל סניף הארגון ברמת גן, ראובן שכטר, שקיבל לאחרונה מנשיא המדינה ראובן ריבלין אות הוקרה על ניהול סניף מצטיין של הארגון. הפרס לסניף רמת גן ניתן במהלך טקס מיוחד, שבו הוענקו תעודות הוקרה לכ-30 סניפים בארץ.
סיפורו האישי של שכטר (80), תושב רמת גן, מסמל את סיפורם של בני דור התקומה. כניצול שואה, הוא הגיע לארץ ובנה משפחה. "יש לי ארבע בנות, נכדים ונינים", הוא מספר בסיפוק. במשך שנים ארוכות הוא שירת בצה"ל, השתחרר בדרגת סגן אלוף, וקרוב לשלושה עשורים הוא עוסק בפעילות התנדבותית.
במהלך השבוע, מנהל שכטר את סניף יד שרה בשדרות התמרים-קריניצי ברמת גן. בנוסף, הוא משמש כגבאי וחזן בבית הכנסת ספוז'ניקוב ברחוב בן גוריון 129. לפני כעשר שנים, הוא קיבל את תואר יקיר העיר רמת גן, כהוקרה על פעילותו ההתנדבותית הענפה.
"סניף רמת גן הפך למוקד עלייה לרגל לאנשים המגיעים גם מחוץ לעיר. אנחנו עושים הכל כדי לתת מענה לכל אחת ואחד", מציין שכטר. "מגיעים אלינו כ-5,000 איש מגילאים שונים, גם מתל אביב ומפתח תקוה. רואים עלייה בביקוש. האוכלוסייה מזדקנת והצרכים עולים. רואים שיותר זקוקים לנו".
כשביקרתי השבוע בסניף יד שרה, המחסן היה עמוס בכיסאות, הליכונים, מכשירי מצוקה ועשרות פריטים נוספים. בדלפקים טיפלו מתנדבים במגוון רחב של מקרים. שכטר מכיר כל פריט ופריט, ומציין שבנוסף למתן מענה לאוכלוסייה המבוגרת, ביד שרה מציעים גם פתרונות לאוכלוסיות נוספות. "אנחנו מספקים עריסה ומשאבת חלב לאמהות, והתחלנו להציע גם מכשיר עזר למניעת שכחה של פעוטות בתוך הרכב", הוא מציין.
מה הביא אותך להתנדב?
"אחרי ששרדתי את השואה, הרגשתי צורך לתרום ולתת לאחרים, ואני מאושר שיש לי את האפשרות לסייע".
בסניף יד שרה ברמת גן פעילים כ-20 מתנדבים. לדברי שכטר, זה לא מספיק. "המתנדבים עוסקים בתחום ההשאלה. לנוכח הביקוש הגובר, יש לנו צורך במתנדבים נוספים", הוא אומר.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה