חדשות רמת גן-גבעתיים

חשד להתעללות בילדי מעון ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בפברואר 2020    דקה אחת
0

תלונה של הורה על סימן כחול ביד של בנו, הובילה לפתיחת חקירה בחשד לאלימות כלפי ילדים בכיתת גן המופעלת על ידי בית עמנואל • צוות המעון, הכולל גננת ושתי סייעות, הושעה, ואת מקומו תפס צוות חלופי עד לסיום הבדיקה

חשד להתעללות בילדי מעון ברמת גן
בית עמנואל. "אפס סבלנות" ׀ צילום: תומר קרן

 

סייעת העובדת במעון לפעוטות בני שנה עד שנתיים, המופעל על ידי מפעלי בית עמנואל ברמת גן, נחקרה בחשד שנהגה באלימות כלפי ילדים. "אביו של ילד במעון התלונן על סימן כחול בידו של הבן, וביקש שנבדוק במצלמות האבטחה. הגעתי באופן אישי למקום, ולאחר כעשר דקות של צפייה בסרטון, היו סימנים של התנהגות בלתי הולמת לכאורה מצד הצוות", סיפר מנכ"ל בית עמנואל יאיר דמארי.
לדבריו, מהסרטון עולה שהיו מקרים של משיכת ילדים בצורה לא הולמת, כשהסייעת תופסת ילד ביד ומושכת אותו בניגוד לרצונו. דמארי ציין כי בעקבות הצפייה בסרטון, הוא הורה לגשת עם הסרט למשטרה ולהגיש תלונה. במקביל, הוחלט להשעות את צוות המעון, המונה גננת ושתי סייעות, עד לסיום הבדיקה והחקירה. "הצוות הוחלף, ומנהלת המעון ביקשה מיוזמתה לצאת לחופשה עד לסיום הבדיקה, אף שהיא עצמה אינה מעורבת", ציין דמארי.
לדבריו, צוותים החלו לעבור ביסודיות על עשרות שעות של סרטונים ממצלמות האבטחה, שתיעדו את המתרחש במעון במהלך החודש האחרון, על מנת לבדוק אם היו אירועים חריגים נוספים. "אני צפיתי רק בעשר דקות וראיתי התנהגות בלתי הולמת. הבדיקה נמשכת", סיפר דמארי. "נפגשנו עם ההורים. גם ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן, היה במפגש והורה לבצע בדיקה מקיפה".
דמארי הדגיש כי הוא רואה את האירוע בחומרה רבה. "נגלה אפס סבלנות על כל דבר לא תקין, ונמשיך לבדוק בשקיפות מלאה". ממשטרת מרחב דן נמסר כי הוגשה תלונה ונפתחה חקירה.
שאמה הכהן: "התקבלה תלונה, שממנה עולה חשש לאלימות לכאורה, שהופעלה כלפי ילדים בכיתת הפעוטות באחד ממעונות היום בעיר. מיד עם קבלת הפנייה, ערכנו בירור, לרבות בדיקת מצלמות האבטחה. לנוכח הממצאים, הוחלט על הגשת תלונה במשטרה, לבדיקת הנושא, בצירוף סרטון המתעד את המעשים". במקביל, הורה ראש העירייה להשעות מיידית את צוות כיתת הפעוטות ולהביא למקום צוות חלופי.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה