חדשות רמת גן-גבעתיים

חגיגת יום ההולדת נגמרה בקנס

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בפברואר 2020    2 דקות
0

הורים מגבעתיים, שהגיעו ביום שישי בצהריים למסיבה בבריכת דג הזהב, מול הפארק הלאומי ברמת גן, נדהמו לגלות שקיבלו קנסות, אף שהפעילו יישומוני חניה • במקביל, פועלת עיריית רמת גן להוצאת המדחנים מהעיר

חגיגת יום ההולדת נגמרה בקנס
המקום שבו נרשמו הקנסות, סמוך לפארק הלאומי. "על העירייה לבטל את הדוחות" ׀ צילום: משה כהן

"קבוצת הורים, ואני ביניהם, הגיעה ביום שישי לבריכת דג הזהב, סמוך לפארק הלאומי ברמת גן, כדי לחגוג יום הולדת 10 לבתי. חנינו בכחול-לבן עם יישומוני סלופארק ופאנגו", סיפר אילן גטניו מגבעתיים. "בשעה 14:04 עבר במקום פקח, ורשם לכולנו דוחות חניה". גטניו והנהגים הנוספים שקיבלו דוחות נדהמו, שכן הם הפעילו את יישומוני החניה.
"לאחר שבדקנו, התברר שהיישומונים נכבים ביום שישי בשעה 13:00 – וזאת על פי הנחיות החניה בעיר שככל הנראה הועברו למפעילים על ידי העירייה". לדברי גטניו, "כנראה בעירייה שכחו לציין, שיש אזורים שבהם נדרש לשלם עד הערב, גם בשישי ושבת. כנהגים, איננו יכולים לדעת את זה".
יצוין כי בכביש המוביל לספארי אין מדחני חניה, ונהגים שאינם תושבי רמת גן, המגיעים למקום לאחר השעה 13:00, חשופים לקבלת דוחות חניה. זאת כיוון שהאפליקציות מופעלות אוטומטית רק עד השעה 13:00. לעומת זאת, בשילוט המוצב סמוך לחניות באותו כביש, מצוין שנדרש תשלום על חניה עד השעה 19:00.
לדברי גטניו, "על העירייה לעדכן את החברות המפעילות את היישומונים, כדי שניתן יהיה להפעיל אותם גם לאחר השעה 13:00". בגלל הנסיבות, אני חושב שעל העירייה לבטל את הדוחות".
מהעירייה נמסר: "לפי רישומי הדוח עולה כי לא הופעל כל יישומון. ככל הנראה, עקב טעות בהגדרת החניה ביישומון על ידי הנהג, שהפעיל חניה תחת ההגדרה 'רחבי העיר' במקום 'חניוני העיר'. במקרה כזה, התושב מוזמן להגיש ערעור כמקובל".
סוף עידן המדחנים
מרבית מדחני החניה ברמת גן יוסרו, ובעיר יישארו מדחנים בודדים ברחובות הרצל, ביאליק, אבא הלל, מתחם הבורסה, סמוך לפארק הלאומי ובאזור קניון איילון והאצטדיון. בעירייה הבהירו שיש כוונה לפעול להוצאת כל המדחנים מהעיר.
הסרת המדחנים בעיר נובעת מהעלויות הגבוהות של דמי השימוש החודשיים, ובעקבות ירידה משמעותית ומתמשכת בשימוש בהם. בכך מצטרפת רמת גן לערים רבות בארץ ובעולם, שעברו לתשלומי חניה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.
בעירייה הבהירו כי המהלך להוצאת המדחנים מהעיר יבוצע בהדרגה, כדי להתחשב באזרחים הוותיקים ובתושבים נוספים שלא נוהגים להשתמש בטלפון חכם. אחרים יוכלו לחנות באמצעות יישומוני פנגו, סלופארק או איזי פארק. "רמת גן מחליפה דיסקט בכל הנוגע להסדרי החניה בעיר. לאורך שנים, העיר ספגה את העלויות הכבדות שכרוכות בהצבת המדחנים ותחזוקתם", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
בתוך כך, בעירייה עדיין לא התקבל אישור משרד הפנים למתן פטור לתשלום עבור תו חניה לתושב. חוק העזר העירוני אושר כבר לפני כשנה במועצת העירייה, אבל ללא אישור המדינה אין אפשרות להפעלתו. עד לקבלת האישור, התושבים ימשיכו לשלם 60 שקל עבור כל תו חניה למשך שנתיים, ואזרחים ותיקים ישלמו תעריף מופחת בסך 20 שקל לכל תו חניה לתקופה דומה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה