חדשות רמת גן-גבעתיים

תושבי מרום נווה נגד אשכול גנים

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בפברואר 2020    2 דקות
0

ועדת הערר המחוזית קיבלה את עמדת התושבים ודחתה את תכנית העירייה להקמת הגנים ברחוב רימלט • יו"ר ועד השכונה: "אין פה צורך בשישה גני ילדים"

תושבי מרום נווה נגד אשכול גנים
השטח המיועד לאשכול הגנים ברחוב רימלט 7 ׀ צילום: משה כהן

 

התכנית של עיריית רמת גן לבניית אשכול גני ילדים ברחוב רימלט 7 בשכונת מרום נווה, נדחתה על ידי ועדת הערר המחוזית. עם זאת, בעירייה הבהירו כי יגישו את ההשלמות הנדרשות במטרה להתחיל בעוד כמה חודשים את עבודות הבנייה במקום, לנוכח הצורך בתוספת גני ילדים.
המגרש ברחוב רימלט נרכש על ידי קופת חולים מכבי לפני שנים ארוכות ויועד להקמת מרפאה אזורית לרופאים מומחים. יו"ר ועד התושבים בשכונה, רמי פדלון, שכיהן בעבר כחבר מועצת העיר, הוביל אז את ההתנגדות למרפאה. לדבריו, "היא הייתה יוצרת כאוס תחבורתי באזור, בשל מחסור במקומות חניה ועומסי תנועה".
בעקבות הלחצים הכבדים, שילמה העירייה לפני כחמש שנים כ-18 מיליון שקל למכבי שירותי בריאות, תמורת ויתור על הקרקע. בשלב הבא נהגתה בעירייה תכנית להקים בשטח זה אשכול הכולל שישה גני ילדים. גם הפעם פדלון ותושבי השכונה התנגדו לתכנית, בטענה שתגרום למצוקת חניה קשה ולעומסי תנועה.
בשנה האחרונה החליטה העירייה לקדם את התכנית, הכוללת הקמת מבנה בן ארבע קומות עם ארבעה גני ילדים ושני גנים נוספים כאופציה. פדלון ושניים מחברי האופוזיציה, אביהוא בן משה ועו"ד אביבית מאור נמרודי – עתרו לוועדת הערר המחוזית.
לדברי פדלון, "בשכונת מרום נווה אין צורך בשישה גני ילדים נוספים, וברור שהרוב יגיעו מאזורים אחרים. התכנית כוללת הקמת גן אנטרופוסופי וגן דתי". לדבריו, "התושבים מבינים שהמגרש מיועד למבנה ציבור, אבל צריך למצוא פתרון מוסכם, שייתן מענה לצורכי השכונה ולצורכי העיר. אנחנו לא מחפשים מלחמות, אלא הידברות, ואני מקווה שנגיע להבנות לשביעות רצון כולם".
מהעירייה נמסר: "הבקשה נדחתה עקב ליקויים פרוצדורליים בלבד. בקשה חדשה תוגש בהקדם. כפי שקבעה ועדת הערר בהחלטתה, הקמת אשכול גני ילדים היא החלטה מבורכת ומוצדקת, שתיתן מענה לתושבי השכונה והאזור. הוועדה המקומית הביאה בחשבון את תנאי הסביבה, ונתנה דעתה להסדרי תנועה שימזערו את השפעתו של אשכול הגנים על התנועה ברחוב. האזור זקוק לאשכול גנים באופן דחוף, והוא יתחיל להיבנות עוד השנה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה