חדשות רמת גן-גבעתיים

נא להרעיש בין שתיים לארבע

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בפברואר 2020    2 דקות
0

אחרי 73 שנה, שונה חוק העזר העירוני בגבעתיים, המחייב מנוחת צהריים • במקומו, נוסח חוק המתאים יותר לימינו, והמגביל הקמת רעש לשעות הלילה בלבד • לדברי קוניק, החוק החדש נותן מענה הן לצורכי התושבים והן לבעלי העסקים ולפעילות המתקיימת בעיר

נא להרעיש בין שתיים לארבע
רחוב כצנלסון בגבעתיים. הלכה הסייסטה ׀ צילום: משה כהן

היו זמנים שמנוחת הצהריים בין השעות 16:00-14:00 הייתה נחלתם של רבים. גם עסקים היו נסגרים בצהריים, כדי לאפשר לבעליהם הפסקה לשעתיים. אבל מאז שמנוחת הצהריים הפכה במהלך ימי השבוע לנחלתם של מעטים, החליטו בגבעתיים להיפרד מהצו ההיסטורי משנת 1947, האוסר על הפרעת מנוחה בשעות אלה, למגינת לבם של חובבי הסייסטה.
"האיסור אינו מתאים לימינו ולמרקם החיים בגבעתיים", אומרים בעירייה, וטוענים שחוק העזר העירוני, שהיה בתוקף עד עתה והתייחס למניעת מטרדי רעש, לא נותן מענה לאורח החיים המודרני והתפתחות העיר. לפיכך, מועצת העירייה החליטה על חוק עזר חדש (מניעת רעש), שיבוא במקום החוק שחוקק לפני 73 שנים.
ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין כי החוק החדש הוא אבן דרך בהקניית כללים וסייגים לאורח חיים מסודר בעיר, ונותן מענה הן לצורכי התושבים והן לבעלי העסקים ולפעילות המתקיימת בעיר. החוק החדש קובע את השעות האסורות להקמת רעש – בימי חול, בין השעות 23:00 בלילה ל-7:00 בבוקר, ובימי המנוחה (שבת וחג), בין חצות ל-08:00 בבוקר.
התקנות החדשות יחולו גם על פאבים וברים הנמצאים באזורי מגורים, בעיקר ברחוב כצנלסון, וכן בפארקים בחודשי הקיץ. עוד נקבע, שבליל ובמוצאי יום העצמאות, וכן בליל ובמוצאי פורים, ניתן יהיה להקים רעש עד 1:00 בלילה. בנוסף, הוחרגו לשעות מאוחרות יותר גם ליל ל"ג בעומר, ליל המימונה וליל השנה האזרחית החדשה (סילבסטר). בנוסף, מתכננת גבעתיים לחגוג לילה לבן, על פי הדגם התל אביבי.
החוק החדש מתייחס בפירוט למפגעי רעש בשורת מקומות – תחת כיפת השמיים ובמקום שאינו תחת כיפת השמיים, אולם אינו סגור בכל צדדיו כלפי חוץ, או שדלתותיו, חלונותיו או פתחיו האחרים אינם סגורים כולם. בנוסף, החוק חל גם על בניין המשמש בעיקר למגורים, בעוצמה העשויה לגרום למטרד או הפרעה למנוחת השכנים. החוק שם דגש גם על מפגעי רעש מסוגים שונים – מערכות שמע וקול, זיקוקים, הפעלת מכונות וכלי גינון, פינוי מכולות, שיפוצים ורעש מעבודה.
בעירייה הבהירו כי הסעיף החל על מערכות הגברת קול בחוק החדש אינו מופיע בתקנות, והוא נועד לתת מענה ייחודי. כמו כן, החוק קובע כי השימוש העירוני במערכות להגברת קול נאסר לחלוטין, אלא אם ניתן לכך אישור מראש ובכתב של ראש העירייה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל

"הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל", סיפר ל"המקומון" גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, על...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    2 דקות
0

רמת גן: תוספת של 207 יחידות דיור...

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה שתי תוכניות להתחדשות עירונית ברמת גן, הכוללות בניית 207 יחידות דיור. במתחם הרחובות אבא הלל-הדקלים,...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה