חדשות רמת גן-גבעתיים

פרויקט "מעצבים קהילה" מחפש מתנדבים

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בפברואר 2020    דקה אחת
0

אם אתם מעצבי פנים, נגרים או שיפוצניקים, עיריית רמת גן תשמח להיעזר בכם • במסגרת הפרויקט, תוכלו לתרום מזמנכם וממרצכם לסיוע בשדרוג בתיהם של נזקקים בעיר

פרויקט "מעצבים קהילה" מחפש מתנדבים
מתנדבי "מעצבים בקהילה" ׀ צילום: דוברות עיריית רמת גן

 

כ-30 פעילים, בהם מעצבי פנים, נגרים ושיפוצניקים, משתתפים בפעולות התנדבויות לשיפור תנאי המגורים של מטופלים באגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת גן. כיוון שהיצע המתנדבים קטן לנוכח הביקוש הרב, הוחלט לצאת במבצע לגיוס מתנדבים נוספים.
פרויקט "מעצבים בקהילה" מנוהל על ידי היחידה הקהילתית באגף לשירותים חברתיים בעירייה, באמצעות עובדת סוציאלית קהילתית, סטודנטים מתמחים בעבודה סוציאלית, קבוצת מעצבי פנים ובעלי מקצוע מתחום העיצוב והשיפוץ. לכל משפחה משודכת מעצבת פנים, הבונה את התכנית העיצובית, ולאחר מכן בעלי מקצוע מתנדבים מיישמים אותה.
מעצבות הפנים אחראיות על עיצוב החלל והפיכתו לבית מגורים חמים וראוי. מחלקות המוסך והתחזוקה בעירייה מסייעות להעביר רהיטים לבתי המשפחות. בנוסף, פועלת הנגרייה הקואופרטיבית לשיפוץ ולבניית רהיטים למשפחות, בסיוע גופים עסקיים כמו נירלט ומודי, שתורמים צבע ואביזרים לבית.
"אני נפעמת לגלות בכל פעם את רוח ההתנדבות של התושבים ועובדי העירייה, שמקדישים מזמנם, ללא כל תמורה, אלא רק מרצון לעשות למען הזולת", ציינה מנהלת תחום "עסקים למען הקהילה" ויוזמת הפרויקט – פנינה טלמור.
בתוך כך, כ-45 אלף שקל נאספו במהלך ערב ההתרמה השנתי של מועדון ליונס ברמת גן, הפועל זה כ-29 שנים. ״המועדון הרמת גני מציין שנים ארוכות של עשייה, שכולה טוב למען הקהילה, שבאה לביטוי כמעט בכל תחומי החיים", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן באירוע ההתרמה. "שמו של הארגון לא משאיר הרבה מקום לפרשנות. מדובר בכוח מוביל, שמנהיג אנשים הפועלים למען אנשים. נמשיך לפעול בכל הכוח", אמר באירוע נשיא ליונס רמת גן פיני גביש.
מועדון ליונס הבינלאומי הוא ארגון חברתי התנדבותי, הפועל ללא כוונות רווח במטרה לשפר את איכות החיים בקהילה. הארגון מונה כיום כ-1.3 מיליון חברים, הפועלים במסגרת כ-45 אלף מועדונים ב-205 מדינות ברחבי העולם.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה