חדשות רמת גן-גבעתיים

טומנים פח

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בפברואר 2020    דקה אחת
0

בשכונת נווה יהושע, ברחוב עוזיאל וברחוב ברוריה ברמת גן הוצבו פחים טמוני קרקע, שיהוו פיילוט לאזורים נוספים בעיר • "הפחים, שיחליפו את הצפרדעים, הם פתרון מתוחכם, שמונע מפגעי לכלוך וריח", ציינה חברת מועצת העיר הגר יעקב

טומנים פח
פחים מוטמנים. מצמצמים מפגעי תברואה ׀ צילום: דוברות עיריית רמת גן

 

הפחים טמוני הקרקע נחשבים לפתרון אופטימלי לאיסוף אשפה ושיפור חזות המדרכות, אלא שלעתים התשתיות אינן מתאימות להצבת פחים כאלה. כעת הוצבו בשכונת נווה יהושע ברמת גן פחים טמוני קרקע שעשויים להוות פיילוט לאזורים נוספים בעיר. מלבד הפחים שהותקנו בשכונה, הותקנו פחים נוספים ברחוב עוזיאל 36 וברחוב ברוריה.
התקנתם של פחים טמוני קרקע נעשתה בעקבות פניות של תושבים ובעלי עסקים, שביקשו להגביר את תדירות פינוי האשפה. הטמנת הפחים תצמצם משמעותית את מפגעי התברואה בשכונות אלה ותאפשר קיבולת גדולה יותר, שתמנע את המראות המכוערים של פחים גדושים ואשפה המושלכת בסמוך אליהם.
בעירייה ציינו כי פחים טמונים תורמים לשמירה על סביבה נקייה וירוקה. זאת, לנוכח נפחם הגדול, בעוד ששטחם מעל פני האדמה קטן יחסית לפח הרגיל ומשתלב בסביבה. בנוסף, הפח המוטמן באדמה אינו מאפשר גישה לבעלי חיים, ובכך מונע מפגעי ריח ומטרדים אחרים. עבור העירייה, מדובר גם בפתרון חסכוני, שכן פינוי הפחים אינו מצריך שימוש בצי רכבים חדש והחלפת משאיות או עגלות אשפה.
מערך פינוי הפחים החדש צפוי לקצר את זמני הפינוי ברחובות, ובכך להפחית את עומסי התנועה בעיר. עם זאת, הצלחת הפיילוט תלויה גם בתושבים ובנכונותם לפתוח את המכסה ולהשליך את האשפה לפח, ולא להניח אותה לידו, כפי שקורה לא פעם. במיוחד בתקופות חגים, אז גם הפחים הטמונים צרים מלקלוט את כמויות האשפה.
"הפחים המוטמנים, שיחליפו את הצפרדעים, הם פתרון מתוחכם, שמונע מפגעי לכלוך וריח בשכונת נווה יהושע", ציינה חברת מועצת העיר ומחזיקת התיק לקשרי קהילה, הגר יעקב. "כתושבת השכונה, ראיתי כיצד פעם אחר פעם הפחים המסורתיים אינם נותנים מענה מספק, וכעת נוכל ליהנות מפתרון אקולוגי מתקדם ומסביבה נקיה ומזמינה".
"לפחים טכנולוגיה מתקדמת לייעול מערך פינוי האשפה, כזו שתעזור במניעת מטרדים תברואתיים לתושבי השכונה. המגמה הירוקה תמשיך לצבור תאוצה בעיר, והשפעתה תורגש בכל השכונות", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה