חדשות רמת גן-גבעתיים

מבשלים חוויות

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בפברואר 2020    דקה אחת
0

מיזם "טעם של ילדות", המחבר בין בני הגיל השלישי למתנדבים חובבי בישול, יצר מפגש מרתק בין ברכה רפאל (83) לבין עו"ד שני צ'יבוטרו , הצעירה ממנה ב-50 שנה

מבשלים חוויות
צ'יבוטרו ורפאל. "נמשיך להיות בקשר" ׀ צילום: יפה נחום

 

"אחרי שנים שלא בישלתי, חזרתי שוב למטבח", מספרת ברכה רפאל (83) מרמת גן על המפגש עם עו"ד שני צ'יבוטרו (33), שהגיעה לשלושה מפגשים בביתה של רפאל, וביחד הן בישלו מאכלים מסורתיים מהמטבח הבוכרי. צ'יבוטרו התחברה לרפאל במסגרת הפרויקט הייחודי "טעם של ילדות". לדבריה, "למרות שמדובר רק בשלושה מפגשים, נמשיך להיות בקשר. ברכה אישה מקסימה. לא מדובר רק בהתנדבות, אלא גם בהעברת הידע לדור הבא. למדתי ממנה לבשל מאכלים בוכריים מסורתיים".
המיזם הקולינרי הייחודי ברמת גן מחבר בין תושבים ותיקים לצעירים באמצעות אוכל. את היוזמה מוביל ירון אייזיק, שהקים לפני כשנתיים את המיזם הקהילתי "טעם של ילדות". המיזם, הפועל בשיתוף אגף הרווחה בעירייה, יצר פרויקט ייחודי, המאפשר לגמלאים לייצר חוויות חדשות בצוותא. במסגרת זו, נבחרו 19 אזרחים ותיקים, המארחים בבתיהם את מתנדבי הפרויקט. לכל אזרח ותיק הוצמד מתנדב, ויחד הם מבשלים בכל מפגש מנה שונה. בנוסף, לכל מפגש נשלח מראש סל מזון בהתאם למתכון שנקבע מבעוד מועד.
המיזם "טעם של ילדות" יוצר המשכיות למיזם "מאכלים של סבתא", שגם הוא נועד לסייע להפגת הבדידות של קשישים בעיר וליצירת קרבה וחיבורים בין-דוריים בין אזרחים ותיקים בעיר למתנדבים. הבישול מעורר רגשות ונוסטלגיה, ומאפשר לאזרחים הוותיקים להעלות זיכרונות שונים ולייצר חוויה תרבותית חדשה ומרגשת.
"גם בסיום הפרויקט, הזוגות ימשיכו להיפגש ולייצר חוויות חדשות באמצעות בישול מתכונים", אומר אייזיק. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן הוסיף כי המיזם הקולינרי מעניק 'הזדמנות לשיח, שבו האזרחים הוותיקים בעיר משתפים את סיפורם האישי דרך מאכל אהוב. "המיזם משלב בצורה נהדרת בין נדבכים חשובים שאנו מקדמים בעיר – רוח ההתנדבות ומעורבות בקהילה", ציין שאמה הכהן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה