חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים מאמצת את יישומון "הזילו"

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בפברואר 2020    דקה אחת
0

היישומון, שבין מייסדיו גם מפכ"ל המשטרה לשעבר משה קראדי, מאפשר איתור נעדרים על פי טכנולוגיית זיהוי פנים • קוניק: "פיתחו עוד היום חשבון ביישומון. זה חשוב, זה חינם, וזה עשוי להגן על יקיריכם"

גבעתיים מאמצת את יישומון "הזילו"
קראדי, קוניק ובר. 40 אלף כבר נרשמו ביישומון ׀ צילום: דוברות העירייה

עמית המאירי

עיריית גבעתיים משתפת פעולה עם יישומון "הזילו" לזיהוי פנים, המבוסס על טכנולוגייה שנועדה לאתר נעדרים באמצעות שיתוף הציבור. זאת, כדי לסייע במציאת נעדרים. ביישומון צפויים להשתמש גם פקחי העירייה ושירותי הביטחון המקומיים. ראש העירייה רן קוניק: "אנו ממשיכים לחזק את ביטחון תושבי העיר".
היישומון החל לפעול לפני כשנה, ומאז נרשמו לשירותיו למעלה מ-40 אלף משפחות. הוא פועל על פי טכנולוגיית זיהוי פנים, כך שאם אדם נתקל במישהו שדומה לנעדר, הוא יכול לצלם אותו. במקרה של הצלבה, יכול המוצא להתקשר לאיש הקשר של הנעדר. החברה מתחייבת שכל התמונות ביישומון מאובטחות ולא חשופות לאף אחד.
השימוש ביישומון לא מיועד רק לאנשים שהוגדרו כנעדרים, אלא גם לכאלה שהלכו לאיבוד במרחב הציבורי ולא נמצאו במשך מספר שעות, כמו קשישים, ילדים, חולים וכדומה. במהלך שנת 2019 כ-1,200 ילדים מתחת לגיל 15 הלכו לאיבוד למשך מספר שעות. השאיפה היא שבאמצעות שימוש חינמי באפליקציה, החיפוש יהיה ויעיל יותר.
מפכ"ל המשטרה לשעבר, משה קראדי, שותף-יועץ במיזם: "המשטרה וגורמי האכיפה עושים עבודת קודש בכל מקרה של היעדרות, אך בשל היעדר משאבים – הפעילות לא יכולה להיות אפקטיבית במלואה. 'הזילו' נכנס לוואקום הזה, ומטרתו לסייע בהגנה על תושבים באמצעות כמה פעולות פשוטות".
ראש עיריית גבעתיים רן קוניק וקברניטי העיר נועדו השבוע עם מייסד היישומון אסף בר ועם קראדי, שהציגו לבכירי העירייה עשרות מקרים שבהם היישומון הצליח לחבר בין אנשים שהלכו לאיבוד לבין משפחותיהם, כשהמכנה המשותף לכולם הוא האחריות שקרובי הנעדרים גילו כשפתחו עבורם חשבון חינמי ביישומון מבעוד מועד.
קוניק: "אני קורא לתושבי העיר שביטחונם חשוב לנו, אנא פיתחו עוד היום חשבון ביישומון. זה חשוב, זה חינם, וזה עשוי להגן במוקדם או במאוחר על יקיריכם".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה