חדשות רמת גן-גבעתיים

דיכאון אחרי לידה

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בפברואר 2020    דקה אחת
0

כבר שלושה חודשים תקועה משפחת אליה מגבעתיים בטיביליסי, בירת גיאורגיה, בגלל בעיה טכנית בחתימה על תעודת הלידה של הרך הנולד • "אנחנו מיואשים ומתחננים לסיוע", אומר אב המשפחה

דיכאון אחרי לידה
אליה ועמית בטיביליסי. "פנינו לכל מי שרק אפשר" ׀ צילום: באדיבות המשפחה

 

"אנחנו מיואשים ומתחננים שיסייעו לנו", אומר שרון אליה מגבעתיים, לאחר שוועדה של משרד הפנים הגיאורגי דחתה את בקשתו להנפיק תעודת לידה לבנו הפעוט, עמית, שנולד בהליך פונדקאות לפני כשלושה חודשים. כעת יוגש ערעור לבית המשפט בגיאורגיה, אבל ההליך עלול להימשך עוד חודשים ארוכים.
"כבר שלושה חודשים שאשתי קרן, הבת שלנו בת ה-6 ואמא של אשתי, שהיא אישה מבוגרת בת 72, שוהות בגיאורגיה וממתינות לקבלת תעודת הלידה לתינוקת. אני כל הזמן נוסע וחוזר", סיפר אליה. "אשתי קיבלה מאוד קשה את ההחלטה ופרצה בבכי. זה נורא. גם לי קשה לדבר".

בני הזוג אליה, המתגוררים בגבעתיים, שכבר עברו לפני כשש שנים בארץ הליך של פונדקאות עם בתם הבכורה, הצליחו ב-6 בנובמבר להביא לעולם בן בהליך דומה, הפעם בטיביליסי שבגיאורגיה, אבל לא קיבלו תעודת לידה בגלל בעיה טכנית הקשורה בחתימות.
"פנינו לכל מי שרק אפשר, גם לראש עיריית גבעתיים, למשרד החוץ ולמשרד ראש הממשלה. מה שקורה הוא אסון עבורנו. אנחנו רק מבקשים לשוב הביתה עם התינוקת ולנהל חיים נורמליים", אומר אליה בקול שבור. "אנחנו בני 48. בעבר קיבלתי טיפולים למחלת הסרטן, וגם אשתי קיבלה טיפולים דומים. שנינו התגברנו, ומגיע לנו סוף-סוף לחיות בשלווה ולגדל את שני הילדים שעליהם חלמנו כל כך הרבה שנים. התינוק שכה ציפינו לו הגיע לאחר שנים של המתנה".

לדברי אליה, לבנו הפעוט עמית לא ניתנו חיסונים, והוא עדיין לא עבר ברית מילה. "גם לא ניתן לבצע עבורו ביטוח רפואי. יש כאן פיקוח נפש", הוא אומר. בינתיים ראש העירייה רן קוניק הבטיח ליזום קמפיין ציבורי במטרה להביא לסיום הפרשה. "כולנו כבר רוצים לחיות ביחד בגבעתיים", מסכם אליה את הבקשה המיוחדת שלו.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

לפני הסגר: טקס הרמת כוסית במועדוני הגמלאים...

שנה טובה ובריאה: מועדוני הגמלאים העירוניים בגבעתיים, המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים, קיימו לקראת ראש השנה הרמת כוסית חגיגית....

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

דליקה פרצה בחנות ברחוב נגבה ברמת גן...

כוחות גדולים של כבאות והצלה הוזנקו ביום שני בערב לטיפול בשריפה שפרצה בחנות לחומרי בניין ברחוב נגבה 19 ברמת גן....

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה