חדשות רמת גן-גבעתיים

מעז יצא מתוק

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בפברואר 2020    דקה אחת
0

רועי סוקניק (63), נהג ותיק באגף התברואה של עיריית רמת גן, מצא דרך מקורית להמתיק לעצמו את היום • מדי יום הוא מחלק ופלים לעוברים ושבים בעת איסוף האשפה • ויש לו גם כמה תובנות על הזבל שלנו

מעז יצא מתוק
סוקניק. "כיף לפתוח את היום עם טעם מתוק בפה" | צילום: באדיבות המצולם

 

"אני יכול לדעת, לפי סוג האשפה, אם בבניין מתגוררים דיירים עשירים או אנשים קשי יום", מספר רועי סוקניק (63), נהג ותיק באגף התברואה בעיריית רמת גן, המוכר לרבים בזכות ופל "טורטית" שהוא מחלק מדי בוקר לעוברים ושבים בעת איסוף האשפה.
סוקניק, העובד זה כ-27 שנים כנהג משאית לאיסוף אשפה, מכיר כל פח ברחובות ארלוזורוב, מצפה, לאן והחשמונאים ובשכונת ראשונים. "אני יוצא מדי בוקר בשעה 4:30 מהבית, ומברך על כך שאני עובד ומפרנס משפחה בכבוד. יש לי שלושה ילדים ושלושה נכדים, ואני אוהב את מה שאני עושה", הוא מספר.
נפגשתי עם סוקניק בבית קפה ברחוב נגבה, לשם הוא נוהג להגיע לאחר סיום המשמרת. גם שם הוא המשיך לחלק "טורטית", שהפכה לסימן ההיכר שלו. "זה בכיף שלי", הוא אומר. כל בוקר אני מחלק כעשרה ופלים. כיף לפתוח את היום עם טעם מתוק בפה. זה הבוקר טוב שלי לאנשים".
מה אפשר ללמוד על האנשים מהאשפה שלהם?
"רואים הבדל גדול בין הזבל של העשירים לזבל של אנשים קשי יום. יש פחי אשפה שרואים בהם רק מגשים של אוכל משובח וקרטונים של קניות. זה בדרך כלל של אנשים עם כסף, שמזמינים אוכל הביתה או שקונים דברים משובחים. במקומות אחרים, רואים פחים ללא קרטונים ומגשים, שם האשפה היא של אוכל שהכינו בבית, כי מדובר באנשים שאין להם יכולת, שלא מזמינים אוכל יקר מבחוץ".
אז אתה יודע היכן מתגוררים העשירים והעניים בעיר?
"אני מכיר הרבה בתים ואנשים, ומראש אני יודע איזה זבל יהיה בפח. דרך האשפה לומדים הרבה על אנשים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אחרי שבע וחצי שנים: גבעתיים ציינה את...

  לאחר כשבע שנות לימוד, התקיים בבית הכנסת גבורת מרדכי בגבעתיים טקס חגיגי לציון סיום הש"ס (שישה סדרי משנה). את...

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בפברואר 2020    דקה אחת
0

מודים לנוער המתנדב

עמית המאירי 28 בני ובנות נוער קיבלו בשבוע שעבר תעודות הוקרה על התנדבותם הערכית והמשמעותית למען העיר גבעתיים וקהילתה. הזוכים...

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה