חדשות רמת גן-גבעתיים

בא לעזרא

חדשות רמת גן-גבעתיים9 בפברואר 2020    3 דקות
0

ב-23 בחודש יחגוג עזרא שמיר את יום הולדתו ה-72 • למחרת הוא יעלה לבמה כדי לקבל מראש העירייה את אות יקיר העיר רמת גן • "לא יכולה להיות מתנת יום הולדת מרגשת יותר", הוא אומר בסיפוק

בא לעזרא
שמיר. "השראה לרבים" ׀ צילום: באדיבות המצולם

"העיסוק החברתי-קהילתי הוא נר לרגליי, והוא מאפשר לי להתחבר לכל אדם באשר הוא אדם. זו דרך חיים", אומר עזרא שמיר (72) שב-24 בחודש יהיה בין מקבלי תואר יקיר העיר רמת גן. "לא יכולה להיות מתנת יום הולדת מרגשת יותר מהתואר המכובד הזה", אומר שמיר, שיחגוג את יום הולדתו ביום שלפני הטקס.
סיפורו האישי של שמיר מסמל את סיפורה של רמת גן והמרקם האנושי שיצר קיבוץ הגלויות בה. העיר, שרבים מתושביה היו בשנותיה הראשונות עצמאיים ובעלי עסקים יוצאי אירופה, הפכה לכור היתוך ישראלי, כשקלטה בתחילת שנות ה-50 רבבות עולים מעיראק ואף זכתה לכינוי "בגדד הקטנה".
שמיר עלה מעיראק עם משפחתו בשנת 1951, ומאז הוא מתגורר ברמת גן. "למדתי בבתי הספר בעיר, וגם את לימודי האקדמיים עשיתי באוניברסיטת בר אילן", הוא מספר. בהמשך למד לתואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב.
שמיר נשוי לרינה, אב לשלושה ילדים וסב לשמונה נכדים. במשך כ-30 שנה שירת בצה"ל, בסדיר, בקבע ובמילואים, בין השאר בחטיבת הצנחנים ובפיקוד דרום. "השתתפתי במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום כיפור, ופרשתי בדרגת רב-סרן".
במקביל, עבד במשך 32 שנה בבנק לאומי, וכיהן בין היתר כמנהל סניף, מנהל השקעות ובכיר בקרנות נאמנות. לאחר פרישתו, בשנת 2002, הקים את חברת "הון משפחתי", המתמחה בליווי כלכלי ופיננסי למשפחות. את דרכו ההתנדבותית החל בשנות ה-90 כמדריך ורכז של מועדוני הנוער העובד הלאומי. מאז הפכה ההתנדבות למפעל חייו. "נכדתי סגרה מעגל, כשבחרה להצטרף לנוער הלאומי בשכונת אם המושבות בפתח תקווה", הוא מספר.
בשנת 1993 היה שמיר בין מקימי מועדון ליונס ונבחר לנשיאו. עד היום הוא מלווה את המועדון כחבר הנהלה, ומתנדב במסגרתו במגוון פעילויות לטובת הקהילה. "המועדון הפך ברבות הזמן למפעל התנדבותי גדול ופעיל", הוא מציין.
בנוסף, נבחר שמיר לכהן כחבר מועצת והנהלת העיר מטעם רשימת תנופה ירוקה, בראשותו של אלי מוסרי. "הוא תמיד תרם המון למען הקהילה. שמיר הוא דוגמה ומופת לאזרח אכפתי המתנדב בקהילה. הבחירה בו יכולה להוות השראה לרבים", מציין מוסרי.
בשנים 2009-2004 כיהן שמיר כיו"ר הנהלת אנוש בעיר. "הרחבתי את פעילות הסניף וסייעתי לקדם את הקמת בית אנוש, בסמוך לפארק הלאומי ברמת גן", הוא מספר. "ההצבעות שלי תמיד היו לגופו של עניין. לא הצבעתי אוטומטית כחבר בקואליציה", הוא מציין. "כמחזיק תיק החניה, פעלתי לקידום מהפכת החניה ללא תשלום לתושבי העיר".
הפרויקט ההתנדבותי הבא של שמיר החל לפני כארבע שנים, כשהקים, בתיאום עם אגף הרווחה, צוותים לליווי כלכלי. "כאיש מקצוע הענקתי ליווי כלכלי למשפחות שהומלצו על ידי האגף, וליוויתי אותן עד לפתרון בעיותיהם הכלכליות והכספיות", הוא אומר בסיפוק. "אני רואה בפרויקט הזה תרומה גדולה לקהילה ויצירת הזדמנות למשפחות לצאת ממעגל העוני והדלות".
16 שנים לאחר שקיבל את אות המתנדב של ראש עיריית רמת גן, יקבל שמיר את אות יקיר העיר שבה גדל, שהפכה למרכז חייו.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה