חדשות רמת גן-גבעתיים

עושים חשבון לאליפות

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בפברואר 2020    דקה אחת
0

שניים מזוכי האולימפיאדה למתמטיקה הם תלמידי בית הספר הלל ברמת גן • איתמר חסידים, תלמיד כיתה ג’, וירדן הוך, תלמיד כיתה ו’, הלומדים בכיתות המחוננים, גברו על כ-1,100 תלמידים שניגשו לתחרות

עושים חשבון לאליפות
| צילום: באדיבות המשפחות

עמית המאירי

איתמר חסידים (כיתה ג’) וירדן הוך (כיתה ו’) מרמת גן זכו במקומות הראשונים בתחרות המתמטיקאי הצעיר – האולימפיאדה השנתית למתמטיקה לכיתות ג’-ו’.

כ-1,100 תלמידי יסודי מרחבי הארץ ניגשו לתחרות. במהלך שלושה חודשים עברו המתמודדים שני שלבי אונליין ותחרות גמר בפריסה ארצית, שהתקיימה במספר אוניברסיטאות ברחבי הארץ. 19 מתוכם זכו במקומות הראשונים בתחרות, ומספר זהה בציון לשבח. טקס חלוקת הפרסים למנצחים נערך במכון ויצמן למדע.

איתמר חסידים בן ה-8 אוהב מתמטיקה ופותר תרגילים בזמנו הפנוי. כשהוריו שמעו על התחרות, הציעו לו להשתתף. איתמר, שנהנה מהאתגר, קטף את המקום הראשון. מחנכת כיתת המחוננים בבית הספר הלל, שבו הוא לומד, תמכה בו לאורך כל הדרך ואף רתמה את הכיתה לפתירת שאלות שאיתן התמודד בתחרות.
אביו של איתמר הוא פרופסור בחוג למחשבים באוניברסיטת בר אילן, ואמו רופאה. איתמר מספר שהוא שואף להיות כמו אביו כשיגדל ולעסוק בתחום המחשבים, שאותו הוא חוקר גם היום. בתיכון הוא מעוניין להרחיב לימודי מחשבים ומתמטיקה.

גם ירדן הוך חובב מתמטיקה ולומד בכיתת המחוננים בבית הספר הלל. במקביל, השתלב בתכנית של בר אילן לנוער מוכשר במתמטיקה, שבה הוא לומד חומר ברמה של כיתה ט', וצפוי לגשת לבגרות 5 יחידות במתמטיקה כבר בשנה הבאה. בנוסף, הוא מתעניין בכימיה ובנושאים מדעיים בכלל.
כבר מגיל 4 ידע ירדן לחבר ולחסר שברים. הוריו שמעו על התחרות והציעו לו להתמודד, לאחר שכבר הגיע למקומות גבוהים בתחרויות מתמטיקה בעבר. הוא זכה לפרגון רב מהכיתה ומצוות המורים. שני הוריו בעלי תארים מתקדמים במדעי המחשב. ירדן, בדומה לאביו, פותר חידות מתמטיות בזמנו הפנוי. “היוזמה הזו נהדרת. בגילאים הללו אין כמעט מסגרות מתמטיות. זה נותן לילדים טעימה מהדברים המעניינים”, אומר יעקב, אביו של ירדן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה