חדשות רמת גן-גבעתיים

מסע בין כוכבים

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בפברואר 2020    דקה אחת
0

במסגרת שבוע החלל בגבעתיים, יתקיימו מגוון אירועים ייחודיים בתיאטרון גבעתיים, במצפה הכוכבים ובבית הספר בורוכוב בעיר, שבו תפעל השבוע אקדמיה לאסטרונאוטים ואסטרונאוטיות

מסע בין כוכבים
האקדמיה בבורוכוב. למבצע הצטרפו גם קרן החלל הישראלית וקרן רמון | צילום: דוברות העירייה

משה כהן, עמית המאירי

מצפה הכוכבים בגבעתיים, המהווה מוקד משיכה לתלמידים ולחובבי אסטרונומיה העולים אליו לרגל, מיתג את גבעתיים כמרכז החלל הישראלי. בעבר ביקרו במצפה בכירים בנאס”א, והשבוע מציינים בגבעתיים את שבוע החלל בסדרת אירועים.
סוכנות החלל הישראלית ISRAEL SPACE הפועלת במסגרת משרד המדע והטכנולוגיה, בשיתוף מצפה הכוכבים בעיר, יזמו מגוון אירועים ייחודיים בעיר, שאמורים להפוך למסורת שנתית קבועה. בין השאר, נערך בתיאטרון גבעתיים סיור חווייתי בדגם של תחנת חלל ומופע פלנטריום.
במצפה הכוכבים, שבניהולו של שלום חנניה, התקיימו אירועים גם לילדים בכיתות הנמוכות. בבתי ספר בעיר כללה הפעילות שעת סיפור “הרפתקאות בחלל” ופעילויות יצירה ותצפית. בנוסף, הערב (חמישי) יתקיים במצפה הכוכבים אירוע של תצפית בטלסקופים בשמי הלילה, לצד הרצאות בנושא הירח ושמי החורף.
בתוך כך, בבית הספר בורוכוב החליטו לציין את השנה את שבוע החלל הישראלי ביצירת אקדמיה לאסטרונאוטים ואסטרונאוטיות. זו השנה השלישית שבה בית הספר מקיים שבוע ייחודי, שבמסגרתו כלל התלמידים עוברים תחנות חווייתיות והתנסויות שונות, במטרה לחקור את החלל.
את המבצע הייחודי מובילה רכזת המדעים בבורוכוב, דנה אבריאן, יחד עם קרן ברנד, אם לילדים בבית הספר, המתנדבת בעמותת space.il ואחת ממובילות קהילת הוריזון. התכנית כוללת הכשרה על פי הדגם שהנהיגה סוכנות החלל האמריקאית נאס”א, שבמסגרתה ילמדו התלמידים על תחנת החלל.
את התמיכה לפרויקט הייחודי העניקו ראש העירייה רן קוניק, מנהלת בית הספר מירי לוקסמבורג, צוות המורים, ההורים והתלמידים, שנרתמו בצוותא לייצר אירוע מיוחד ולשתף בו גם חובבי אסטרונומיה, המגיעים למצפה הכוכבים המיתולוגי. למבצע הצטרפו גם קרן החלל הישראלית וקרן רמון.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה