חדשות רמת גן-גבעתיים

חורשת האקליפטוס ע”ש נעמי שמר

חדשות רמת גן-גבעתיים4 בפברואר 2020    דקה אחת
0

בהשקעה של כ-4 מיליון שקל יוקם בפארק הלאומי ברמת גן מוזיאון פתוח למורשתה של המשוררת הלאומית • לאורך החורשה יוצבו רמקולים, שימוקמו ב-12 תחנות שונות, שבכל אחת מהן יוצגו שיריה ותחנות מרכזיות בחייה של שמר

חורשת האקליפטוס ע”ש נעמי שמר
שאמה הכהן בשביל האקליפטוסים בפארק. העבודות יסתיימו בספטמבר ׀ צילום: דוברות העירייה

 

מוזיאון פתוח לשירים ולמורשת של המשוררת נעמי שמר יוקם בחורשת האקליפטוסים בפארק הלאומי ברמת גן. העבודות בפרויקט, שעלותו מוערכת בכ-4 מיליון שקל, יחלו בחודש אפריל, והן אמורות להסתיים בספטמבר – אז ייערך, על פי התכנית, ערב השקה חגיגי.
נעמי שמר, משוררת, מלחינה, פזמונאית וכלת פרס ישראל, נולדה בקבוצת כנרת ביולי 1930. שמר כתבה שירים רבים, שהפכו בחלוף השנים לנכסי צאן ברזל במורשת הישראלית. בין שיריה הבולטים: “ירושלים של זהב”, “חורשת האקליפטוס”, “לו יהי”, “על כל אלה” ו”שירת העשבים”. לאחר מותה נקראו על שמה רחובות בשורת ערים בארץ, וכעת מורשתה תונצח גם בפארק הלאומי ברמת גן, באמצעות המוזיאון הפתוח בחורשת האקליפטוסים שבפארק.
במוזיאון הפתוח יוצבו רמקולים לאורכו של מסלול חורשת האקליפטוס, והם ימוקמו ב-12 תחנות שונות. בכל תחנה במסלול יוצגו שירים ותחנות מרכזיות בחייה של המשוררת הלאומית. במוזיאון הפתוח ייערכו גם הפעלות לילדים שינגישו את סיפור חייה ושיריה לדור הצעיר.
עד היום, המשורר היחיד שהונצח ברמת גן היה חיים נחמן ביאליק, שעבר להתגורר בעיר בערוב ימיו ונהג להשקיף מהספסל המיתולוגי בגן אברהם לעבר תל אביב. ביאליק מונצח, בין היתר, בקריאת אחד מהרחובות המרכזיים ברמת גן על שמו, בספסל בגן אברהם הנושא את שמו ובפסל בדמותו שעוצב על ידי הפסל יאשה שפירא בכיכר אורדע.
רמת גן, שבסוף השבוע ציינה 70 שנים להכרזתה כעיר בישראל, תציין בעוד כשנתיים את שנת ה-100 להיווסדה, כשהיעד הוא למתגה כמרכז תרבות ייחודי. “רמת גן רואה במוזיקה כלי להקניית ערכים ותרבות. הקמת המוזיאון הפתוח ע”ש נעמי שמר בחורשת האקליפטוסים בפארק תיטיב עם הנוער הרמת גני ועם יתר המבקרים בפארק”, ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. “נעמי שמר מייצגת את ישראל היפה, והיא תיזכר לעד כמופת לממשיכי דרכה”.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

לפני הסגר: טקס הרמת כוסית במועדוני הגמלאים...

שנה טובה ובריאה: מועדוני הגמלאים העירוניים בגבעתיים, המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים, קיימו לקראת ראש השנה הרמת כוסית חגיגית....

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

דליקה פרצה בחנות ברחוב נגבה ברמת גן...

כוחות גדולים של כבאות והצלה הוזנקו ביום שני בערב לטיפול בשריפה שפרצה בחנות לחומרי בניין ברחוב נגבה 19 ברמת גן....

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה