חדשות רמת גן-גבעתיים

מרכז מצוינות חדש בשכונת רמת השקמה

חדשות רמת גן-גבעתיים4 בפברואר 2020    דקה אחת
0

המרכז ע”ש יעקב ותמר רוזן עתיד להוות בית לתלמידים מצטיינים עם קשיי למידה או חסרי יכולת • רוזן: “כשהגעתי לזמן שבו יכולתי להתרווח וליהנות מפרי עמלי, גיליתי את הרצון והיכולת לעשות למען הקהילה”

מרכז מצוינות חדש בשכונת רמת השקמה
שאמה הכהן ורוזן. "לעשות הרבה מכלום" ׀ צילום: ענת סודאי

 

מרכז חדשנות על שם יעקב ותמר רוזן יוקם ברחוב שלום עליכם בשכונת רמת השקמה שבדרום רמת גן. רוזן, שהוא יקיר העיר, תרם עם רעייתו כ-10 מיליון שקל לפרויקט מרכז המצוינות והלמידה. בניית המרכז אמורה להתחיל כבר באביב, והוא עתיד להוות בית לתלמידים מצטיינים עם קשיי למידה או חסרי יכולת כלכלית.
“יעקב רוזן הוא ניצול שואה, ששרד ועלה ארצה לבד, בלי אגורה. הוא הצליח במו ידיו, במקצועיות, כישרון ויושר, לעשות מכלום הרבה מאוד, ובדרך לא לשכוח שיש כאלה שנותרו בלי כלום. לכן עשה הרבה מאוד ונתן בלי סוף וללא אינטרס, כדי שלאלה שאין להם יהיה מעט יותר”, ציין ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, בטקס החתימה החגיגי על הקמת המרכז.
“לא אשכח לעולם את קצין העיר רמת גן, שדאג לי למיטה חמה בזמן המלחמה, והיום תורי להוקיר ולתרום לעיר, עבור אלה שידם אינה משגת לרכוש השכלה”, אמר רוזן. “לא עובר יום שבו איני זוכר את הילד בן ה-14 שהייתי, שהיה זקוק לעזרה ואיש לא עזר לו. משעלה בחלקי לעזור לאחרים, אני עושה מכל הלב. כשהגעתי לזמן שבו יכולתי להתרווח על כיסאי וליהנות מפרי עמלי, גיליתי בעצמי את הרצון והיכולת לעשות דברים למען הקהילה”.
רוזן, שאיבד את משפחתו במחנה ההשמדה טרבלינקה, עלה בשנת 1946 לישראל והשתתף במלחמת העצמאות. אחרי המלחמה נקלט ברמת גן על ידי קצין העיר של צבא העם, לימים צה”ל, והחל לעבוד כרצף. עם השנים הפך לאחד הקבלנים הבולטים בעיר.
בית רוזן, הפועל ברחוב ביאליק, ע”ש יעקב ועל שם אחיו משה רוזן ז”ל, נפתח לציבור בשנת 2004 ומהווה מרכז לתרבות ופנאי. המקום מציע חוגים וסדנאות למבוגרים, ילדים ולנוער, חוגים טיפוליים ספרייה עירונית, מועדון גמלאים, הרקדות, ערבי זמר ושירה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה