חדשות רמת גן-גבעתיים

הבית של מאי

חדשות רמת גן-גבעתיים4 בפברואר 2020    2 דקות
0

בטקס מרגש נחנך ברחוב המגדל בגבעתיים בית הנערה, על שם מאי גורפינקל ז”ל, שנפטרה ממחלת הסרטן בגיל 15 • הבית יהווה מסגרת חמה ומעצימה לבנות העיר

הבית של מאי
מאי גורפינקל ז”ל. “שמרה על אופטימיות” | צילום: באדיבות המשפחה

עמית המאירי

בשבוע שעבר נחנך בעיר גבעתיים בית הנערה על שם מאי גורפינקל ז”ל, תושבת גבעתיים שנאבקה במחלת הסרטן. הבית ברחוב המגדל יהווה מסגרת חמה ומעצימה לנערות תושבות העיר.
מאי חלתה בסרטן בגיל 11.5 ונאבקה במחלה בגבורה שלוש פעמים בטווח של שלוש וחצי שנים, עד שהמחלה הכריעה אותה, ימים ספורים לפני יום הולדתה ה-15 בשנת 2017. את התמודדותה עם המחלה היא חלקה ברשתות החברתיות עם עשרות אלפי עוקבים, שצפו בה בטיפולים בבתי החולים, בבילויים עם חברות ובמפגשים מרגשים עם סלבס.
ראש העירייה רן קוניק, שהגיע לנחם את המשפחה בימי השבעה על מאי, הבטיח להוריה גולן גורפינקל וענת עמישי, להנציח את בתם באופן ייחודי. מספר שבועות לאחר מכן הזמין אותם קוניק למבנה בית הנערה. לדברי גולן גורפינקל, כבר באותו סיור ידע שזה המקום שבו הוא רוצה להנציח את בתו.
לאחר כשלוש שנים של עבודות שיפוץ, בנייה ועיצוב, נחנך רשמית בית הנערה החדש. השיפוץ תוכנן בהתנדבות על ידי סמדר ובן ציון תמיר, ובוצע בשיתוף מחלקת ילדים, נוער וצעירים, בהנהלת רננה קלנר, האגף לשירותים חברתיים וארגון ויצו. את התאורה תרמה רשת מחסני תאורה.
קוניק הודה לבני המשפחה וציין: “למרות שאין דבר שיוכל להקהות את הכאב על האסון הגדול ואובדנה של מאי, הרי שלפחות תוכלו לדעת שזכרה יהיה איתנו מעתה ועד עולם. בית הנערה הוא המקום הנכון ביותר להנצחת הילדה המדהימה שהייתה, בהיותו כה משמעותי, מחבק ומכיל – מקום העוטף נערות באהבה ובחמלה".
המרכז החדש מיועד לבנות 17-13, במטרה לסייע להן לימודית, חברתית ותקשורתית. בין הפעילויות במרכז: מורים פרטיים, פעילויות ספורט ושלל סדנאות, בהן סדנת מיניות וסדנה להתנהלות כלכלית.
גורפינקל: “למרות גילה הצעיר, הייתה מאי משפיענית רשת, שלימדה אותנו איך לשמוח ולאהוב, לרגש ולהתרגש, איך נופלים, קמים, מתמידים ומתגברים. מאי חוותה רגעים קשים, ולמרות זאת שמרה תמיד על אופטימיות ושמחת חיים וקיוותה לעתיד טוב יותר. בדרכה המיוחדת, היא השפיעה על הלבבות”.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה