חדשות רמת גן-גבעתיים

תופעה חיה: יותר גניבות של בעלי חיים

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בפברואר 2020    דקה אחת
0

לדברי החוקר הפרטי מוקה קריגר, הגניבות מתמקדות בעיקר בכלבים גזעיים, חתולים סיאמיים ותוכים • בחלק מהמקרים מסתיימות הגניבות בסחיטת הבעלים, ובמקרים אחרים חיות הבית נמכרות ברשת

תופעה חיה: יותר גניבות של בעלי חיים
תוכים שנגנבו. הזדמנות לרווחים קלים ׀ צילום: דוברות המשטרה

 

“אני רואה תופעה של יותר ויותר אנשים הפונים בזמן האחרון לחוקרים פרטיים, כדי שיסייעו להם לאתר בעלי חיים שנגנבו”, אמר ל”המקומון” החוקר הוותיק מוקה קריגר, בעלי משרד החקירות שרלוק ברמת גן. קריגר מציין שהגניבות מתמקדות בעיקר בכלבים גזעיים, חתולים סיאמיים ותוכים. “גניבות בעלי החיים הפכו לתופעה”, הוא מתריע.
לדבריו, הסיבה נעוצה בקלות היחסית. “יש שיעור גבוה של הצלחה. אנשים שנקלעו למצוקה כלכלית מחפשים הזדמנות להרוויח. בחלק מהמקרים, הם מתקשרים לבעלים של הכלב וסוחטים אותו. הבעלים מאוד קשורים לכלביהם, וחלקם מוכנים לשלם דמי כופר בסך אלפי שקלים כדי לקבל אותם בחזרה. יש גם מקרים, שהכלבים מוצעים למכירה באינטרנט. יש גם מקרים של פריצות לעסקים המוכרים בעלי חיים במטרה לגנוב משם תוכים יקרים”.
לדברי קריגר, אם התופעה תימשך, משרדי חקירות יתמקדו גם בתחום הזה. “בעלי כלבים לא פונים רק במקרים של גניבות. קיבלתי בשבוע שעבר פנייה מבחורה, בבקשה שאעזור לה לאתר כלב נטוש בערוב ימיו שמצאה ואבד לה. אנשים מאוד אוהבים בעלי חיים”.
קריגר מספר שבטוקיו שביפן יש בלש המתמחה רק באיתור חיות בית. “ייתכן שזה יקרה גם כאן, אם התופעה הזו תימשך. בעבר סייעתי בהתנדבות להתאחדות הישראלית לכלבנות לאיתור כלבים שנגנבו. פעלתי עם כלבן מקצועי בכל גוש דן. אולי הגיע הזמן לחדש את השירות הזה, בשיתוף העיריות, במטרה למנוע שוטטות של בעלי חיים ולהעניק להם בית חם”.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה