חדשות רמת גן-גבעתיים

פרויקט ההתחדשות הגדול ברחוב הרא”ה יוצא לדרך

חדשות רמת גן-גבעתיים2 בפברואר 2020    4 דקות
0

בטקס מרגש נפרדו הדיירים משבעת בנייני הרכבת ברחוב • במקום 80 הדירות הישנות, ייבנו כ-240 דירות במגוון גדלים, שרובן יוצעו למכירה • שאמה הכהן לדיירים: “אם כל בניין היה הולך בנפרד, הייתם יכולים להעביר אולי סוכר וקמח מחלון לחלון, אבל איכות חיים לא הייתה פה”

פרויקט ההתחדשות הגדול ברחוב הרא”ה יוצא לדרך
אחד הבניינים המיועדים לפינוי ברחוב בועז. "הרחוב ישתנה" ׀ ֻצילום: משה כהן

 

החלו עבודות ההריסה של שבעה בנייני רכבת ברחוב הרא”ה 102-90, באחד הפרויקטים הגדולים והמורכבים של פינוי בינוי ברמת גן. במקום הבניינים הישנים, ייבנו שלושה מבנים בגובה של כ-15 קומות, הכוללים קומה מסחרית מעל לחניון תת-קרקעי וכ-240 יחידות דיור במגוון גדלים, שכ-160 מהן יוצעו למכירה.
בנייני הרכבת הישנים כללו 80 יחידות דיור וחנויות בקומת הקרקע. בתום כתשע שנים של הליכים, יצא לדרך הפרויקט המורכב, על רקע מבטיהם המצועפים של רבים מהדיירים שהגיעו לאירוע ההיסטורי. “התחתנתי כאן לפני 56 שנה, וכאן גידלתי את הילדים שלי. יש צביטה בלב, אבל גם התרגשות. אחרי כל כך הרבה שנים, נזכה לדירה חדשה וגדולה יותר”, סיפרה דיירת ותיקה במתחם. בעלי הנכסים יזכו בדירות החדשות לתוספת של כ-25-15 מ”ר, מרפסת וחניה. העבודות אמורות להסתיים בעוד כשלוש שנים, ועד אז הדיירים יקבלו דיור חלופי.
האות לתחילת עבודות ההריסה ניתן בטקס חגיגי, ומי שהפעיל ראשון את השופל, היה ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, כשלצדו הבעלים והמנכ”ל של חברת אאורה, עו”ד יעקב אטרקצ’י, סגן ראש העירייה עו”ד רועי ברזילי, המשנה לראש העירייה צחי זליכה, מהנדסת העיר סיגל חורש ובכירים נוספים. שאמה הכהן הגדיר את האירוע כמכונן בכל הקשור למדיניות הבנייה ברמת גן.
“יש כאן עדיפות לבנייה במתחם שלם”, אמר שאמה הכהן, והמסר שלו היה ברור – במסגרת ההתחדשות העירונית, העירייה תעודד פרויקטים של פינוי בינוי בכמה בניינים, ותקפיא במרבית המקרים פרויקטים של בניינים בודדים במסגרת תמ”א 38. לדבריו, “העירייה דואגת לבנות את התשתיות הציבוריות, ומבטיחה שרמת גן תספק את התשתיות ברמה הגבוהה ביותר”.
לדיירים שהגיעו לאירוע, אמר שאמה הכהן: “עשיתם מהלך לא פשוט. לא הלכתם בדרך הקצרה. צריך לתת הרבה קרדיט לחברת אאורה, שהשקיעה והתאזרה בסבלנות. תחשבו, אם כל בניין היה הולך בנפרד, הייתם יכולים להעביר אולי סוכר וקמח מחלון לחלון, אבל איכות חיים לא הייתה פה. התכנית החדשה ברחוב הרא”ה תזרים דם חדש לעורקי השכונה, תגדיל את המסחר המקומי ותפתח את התשתית השכונתית לטובת תושבי השכונה”.
אטרקצ’י: “זה באמת אירוע מרגש. אנחנו במגע איתכם כשש שנים. בכל פעם אנחנו אומרים שבקרוב זה יקרה, וסוף-סוף הגענו ליום שהפרויקט מתחיל – גם הריסה וגם תחילת בנייה. כל פרויקט של התחדשות עירונית הוא סיפור אנושי. יש פה בעלי דירות וחנויות שנתנו בנו את אמונם. היה שיתוף פעולה יפה ופורה בין הדיירים לבין החברה ובינינו לבין העירייה. ייבנו פה שלושה בניינים מפוארים, שיעניקו לדיירים איכות חיים גבוהה”.
נציג הדיירים, ישראל קורן, אמר: “התחלנו את התהליך הזה עוד לפני שהתחלנו עם אאורה, לפני כתשע שנים. זה בית, ולכן לא פשוט לתת אמון. הייתה פה עבודה רצינית. מי שנתן את ההרגשה הטובה זו חברת אאורה, שלקחה את הפיקוד. זו חברה פנטסטית, וזה נתן לי שקט נפשי ואפשרות לעודד את הדיירים שהיססו”.
מתנגדים להתחדשות בבועז
בתוך כך, תכנית התחדשות עירונית להריסת שלושה בניינים ברחוב בועז 18 ו-20 והחשמונאים 36 ברמת גן מעוררת התנגדויות בקרב דיירים באזור, שיזמו עצומה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. “במקום הבניינים שיהרסו, ייבנה מגדל מגורים בן 18 קומות ו-107 דירות. מדובר במבנה מאסיבי, ענק, גבוה ורחב, שישנה את כל אופיו של הרחוב, יחסום את אור השמש, יטיל צל על הבניינים שצפונה לו ויקבור את הבניינים שבסביבתו”, טוענים המתנגדים לתכנית שהוגשה.
בעצומה נטען עוד כי הבניין המתוכנן אמור לקום בצומת שבו זורמת התנועה מרמת גן ומגבעתיים לתל אביב, והוא יגרום להרעה משמעותית בתנועת כלי הרכב. בנוסף, הדיירים חוששים מהחמרת מצב התחבורה בשכונה. “הבנייה תגרום להסטת מאות כלי רכב לרחוב בועז, שהוא רחוב צר, וכבר כיום סתום בפקקי תנועה. מצוקת החניה הבלתי נסבלת כיום ברחוב וברחובות הסמוכים תחמיר באופן שלא יאפשר מגורים”.
מהעירייה נמסר: "הקמת המגדל החדש תשרת את תושבי השכונה, שייהנו משני גני ילדים חדשים ומחזית מסחרית, והיא לא צפויה להוביל לתוספת של עומסי תנועה. כל תכנית שמאושרת עוברת בחינת תשתיות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה