חדשות רמת גן-גבעתיים

רוח פריצות

חדשות רמת גן-גבעתיים2 בפברואר 2020    2 דקות
0

בחסות מזג האוויר הסוער, פועלים הגנבים כמעט באין מפריע • לדברי קצין אגף החקירות והמודיעין במשטרת מרחב דן, “בעונת החורף עבריינים מנצלים את העובדה שרבים סוגרים את החלונות והתריסים, לא רואים ולא שומעים” • ויש לו גם כמה טיפים

רוח פריצות
סנ”צ שמרי. “פעילות מתוגברת, גלויה וסמויה” ׀ צילום: דנה כחלון

מזג האוויר הקר והגשום מקל על הגנבים. “עבריינים מנצלים את מזג האוויר הסוער לפריצות לבתים ולכלי רכב”, מתריע קצין אגף החקירות והמודיעין במשטרת מרחב דן, סנ”צ רונן שמרי. לדבריו, “דיירים רבים סוגרים את החלונות והתריסים בשל מזג האוויר הקר, ולא יכולים להבחין באירוע חשוד אצל השכן. הם לא רואים וגם לא שומעים”.
השבוע הודיע סנ”צ שמרי על כך שבמרחב דן הוחלט על פעילות מיוחדת למאבק בעבירות הרכוש. “אנחנו מבצעים פעילות מתוגברת סמויה וגלויה”, הוא ציין. “ב-2019 ירד שיעור עבירות הרכוש במרחב, אך לאחרונה אנו מזהים ניצול של מזג האוויר הסוער לביצוע התפרצויות”.
כחלק מהפעילות הגלויה והסמויה, נקבעו משמרות בוקר ולילה, שבהן משתתפים בלשים, שוטרים, אנשי השיטור העירוני ומתנדבים. “הפעילות המיוחדת כוללת תגבור סיורים, תצפיות ופעילות מודיעינית, במטרה לאתר עברייני רכוש המנצלים את מזג האוויר הסוער”.
סנ”צ שמרי ממליץ לתושבים להקפיד על נעילת דלתות, גם כאשר שוהים בבית, להתקין סורגים בדירות בקומת הקרקע, תאורה בכניסה לבניין וקוד כניסה באינטרקום, ובמקביל, להיות ערניים ולדווח למוקד החירום של המשטרה על כל אדם חשוד.
“חלק מאירועי הפריצות היו דווקא בשעות הבוקר, כשאנשים יצאו מהבתים. “חשוב להימנע מהשארת מפתחות בארונות החשמל או במקום אחר בחדר המדרגות. יש פורצים שזו העבודה שלהם. הם קמים בבוקר ומחכים להזדמנות. כשהם רואים אדם יוצא מהבית, הם מחפשים מפתח, או מקום שניתן דרכו לפרוץ לבית. זה עלול לקרות דרך חלון פתוח וגם דרך המרפסת”, הוא מסביר.
במקביל, הוא מספר שבחסות מזג האוויר הסוער היו אירועי פריצות לעסקים, בעיקר בשעות הלילה. “היו מקרים של שבירת ויטרינות. ברחוב בן גוריון בגבול רמת גן-גבעתיים הפורצים התמקדו בגניבת סיגריות ושתייה חריפה”, הוא מספר, וממליץ לבעלי עסקים להתקין מצלמות אבטחה ומערכות אזעקה. יעד נוסף לגנבים הוא אופנועים. “חשוב לקשור את האופנוע ולהחנות אותו במקום מואר”, ממליץ סנ”צ שמרי.
לאחרונה נגנבו אלפי שקלים מקשישה כבת 80, בעת שהוציאה כסף מכספומט ברחוב ויצמן בגבעתיים. כשהקישה את הקוד הסודי, נדחפה הקשישה על ידי השודד, שהצליח למשוך סכום של אלפי שקלים ונמלט מהמקום. “אני ממליץ לאנשים מבוגרים ללכת לכספומט עם בן משפחה או שכן, או מישהו שאחר שמכירים, ולבדוק אם יש מישהו מאחור שמעורר חשד”, אומר סנ”צ שמרי בעקבות האירוע.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה