חדשות רמת גן-גבעתיים

בשרות הוד מעלתו

חדשות רמת גן-גבעתיים29 בינואר 2020    2 דקות
0

בעקבות ביקורו של צ'ארלס נסיך ווילס, לרגל פורום השואה העולמי ויום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השואה. את ביקורו סיכם בקבלת פנים חגיגית שנערכה לכבודו בבית השגריר הבריטי, ניל וויגן, ברמת גן. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן קיבל את פניו של הנסיך הוולשי

בשרות הוד מעלתו

 

בשבוע שעבר נחת בישראל צ'ארלס נסיך ווילס, לרגל פורום השואה העולמי שנערך ביד ושם, לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ ויום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השואה. את ביקורו סיכם בקבלת פנים חגיגית שנערכה לכבודו בבית השגריר הבריטי, ניל וויגן, בעיר רמת גן. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן קיבל את פניו של הנסיך הוולשי יחד עם עוד מדינאים ואישים נכבדים נוספים. העיר רמת-גן ביצעה מספר מחוות לרגל הביקור המלכותי שכללו הצבת דגלי בריטניה ברחבי העיר, הארת מגדל המים בצבעי הממלכה הבריטית ושלטי מחווה במסכי לד במתחם הבורסה בעיר. במרכז ביקורו בישראל, עמד פורום השואה העולמי במוזיאון יד ושם לציון 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ לצד מנהיגים מרחבי העולם, שבו הנסיך השתתף והניח זר בשם בריטניה לזכר הנספים.

ביקורו של הנסיך נחתם בקבלת פנים חגיגית שנערכה לכבודו בבית השגריר הבריטי, ניל וויגן, ברמת גן. מלבד ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, הוזמנו לאירוע מכובדים רבים כמו יצחק (בוז'י) הרצוג ואשתו, ציפי לבני, הרב לאו והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. בנאומו ציין את החדשנות הישראלית בתחומי הרפואה, המחקר והמדע לצד הקשרים הפורחים בתחומים אלו בין בריטניה לישראל.

זהו ביקורו הרשמי הראשון של הנסיך צ'ארלס, אשר ביקר בעבר פעמיים בישראל באופן לא פורמלי, במסגרת הלווייתם של יצחק רבין ושמעון פרס. במהלך שהותו בארץ הנסיך ביקר בבית הנשיא שם נטע עץ אלון אנגלי בגן בית הנשיא. בהמשך הביקור, הנסיך צ'ארלס, אשר פועל רבות בתחומי הקיימות בעשורים האחרונים, צפה באירוע בהדגמה ייחודית של פיתוחים חדשניים פרי מחשבתם ויצירתם של יזמים ישראלים מובילים, מתחומי המדע, הקיימות והטכנולוגיה.

במהלך ביקורו נפגש הנסיך עם הנשיא במשכנו הרשמי של הנשיא בירושלים, עיר הולדתו של הנשיא והעיר שלידה קבורה סבתו של הנסיך מוויילס, הנסיכה אליס, שהוענק לה התואר חסידת אומות עולם על פועלה להצלת יהודים ביוון בזמן השואה. הנסיך צ'ארלס נטע עץ אלון אנגלי בגן בית הנשיא, לצד עצים שנטעו מנהיגי מדינות בעבר.  הוד מעלתו ביקר גם במוזיאון ישראל בירושלים, שם סייר בשדרת בתי הכנסת ובהיכל הספר, וזכה להצצה ייחודית בכספת המכילה את המגילות הגנוזות. במוזיאון פגש הנסיך שני ניצולי שואה, ג'ורג' שפי ומרתה שוורץ ושוחח עמם.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "העיר רמת-גן שמחה לארח את הוד מעלתו הנסיך צ'ארלס, אשר מהווה דוגמא לקשרים החמים ולשותפות רבת השנים בין ישראל לבריטניה ובין בית המלוכה לעיר רמת-גן בפרט. הימצאותם של שועי העולם שהגיעו ארצה לרגל פורום השואה החמישי שנערך בישראל, היא הפגנת עוצמה כנגד האנטישמיות שמרימה את ראשה ברחבי אירופה. רמת-גן תמשיך לפעול למען הנצחת זכר השואה ולקחיו ברחבי העיר.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה