חדשות רמת גן-גבעתיים

יאוחדו תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בינואר 2020    דקה אחת
0

התאגיד החדש ייקרא "חברה אזורית גוש דן", כך החליטה מועצת המים הארצית • ברמת גן מברכים על המהלך, אבל בגבעתיים מתנגדים לו: "רעיונות כמו איחוד וצמצום תאגידים אינם מקובלים עלינו, שכן הם מקבעים את המשך קיומם של התאגידים הבזבזניים והמיותרים"

יאוחדו תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים
שעון מים. "איחוד תאגידים הוא יצור כלאיים גרוע" ׀ צילום: תומר קרן

 

תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים יאוחדו לתאגיד אזורי, שייקרא "חברה אזורית גוש דן". כך הודיעה מועצת רשות המים, שאישרה את התכנית לאיחוד תאגידים בכל הארץ. על פי התכנית, האיחוד של תאגידי "מי רמת גן" ו"מי גבעתיים" אמור להביא לצמצום בהוצאות התפעול ולאיחוד משאבים.
ברשות המים הבהירו כי לאחר התייעצות עם משרדי האוצר והמשפטים, הוחלט על ידי מועצת המים הארצית כי התכנית תצא לפועל ב-1 במאי. עד אז, תפעל מועצת המים לתיאום ואישור המפה החדשה של איחוד תאגידי המים. "יישומה של מפת השיוך האזורי תלוי במידה רבה בשיתוף פעולה מצד הרשויות המקומיות. לפיכך, בתקופת זו רשות המים תפעל מול הגורמים הרלוונטיים, ובעיקרם הרשויות המקומיות ומרכז השלטון המקומי, במטרה להגיע להבנות ולהסדיר את המשך הליך ייעול התאגידים", צוין בהודעת רשות המים.
עם זאת, מההודעה עולה במרומז, שהתנגדויות של רשויות מקומיות עלולות להביא לדחיית יישום התכנית החדשה, וייתכן שגם לאי-ביצועה. מעיריית גבעתיים נמסר בתגובה: "רעיונות כמו איחוד וצמצום תאגידים אינם מקובלים עלינו בשום אופן, שכן הם מקבעים את המשך קיומם של התאגידים הבזבזניים והמיותרים בתצורה אחרת. אנו נפעל לסגירה מוחלטת של תאגיד המים, וכך נייצר חיסכון והתייעלות מצד אחד, והמשך פיתוח תשתיות באמצעות משק מים עירוני סגור מצד שני. לא נסכים לשום סוג של ייצור כלאיים אחר".
מעיריית רמת גן נמסר: "העירייה והעומד בראשה מובילים את המאבק לסגירת תאגידי המים, וכל מהלך להקטנת מספרם וייעולם הוא צעד בכיוון הנכון".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אחרי שבע וחצי שנים: גבעתיים ציינה את...

  לאחר כשבע שנות לימוד, התקיים בבית הכנסת גבורת מרדכי בגבעתיים טקס חגיגי לציון סיום הש"ס (שישה סדרי משנה). את...

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בפברואר 2020    דקה אחת
0

מודים לנוער המתנדב

עמית המאירי 28 בני ובנות נוער קיבלו בשבוע שעבר תעודות הוקרה על התנדבותם הערכית והמשמעותית למען העיר גבעתיים וקהילתה. הזוכים...

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה