חדשות רמת גן-גבעתיים

יאוחדו תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בינואר 2020    דקה אחת
0

התאגיד החדש ייקרא "חברה אזורית גוש דן", כך החליטה מועצת המים הארצית • ברמת גן מברכים על המהלך, אבל בגבעתיים מתנגדים לו: "רעיונות כמו איחוד וצמצום תאגידים אינם מקובלים עלינו, שכן הם מקבעים את המשך קיומם של התאגידים הבזבזניים והמיותרים"

יאוחדו תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים
שעון מים. "איחוד תאגידים הוא יצור כלאיים גרוע" ׀ צילום: תומר קרן

 

תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים יאוחדו לתאגיד אזורי, שייקרא "חברה אזורית גוש דן". כך הודיעה מועצת רשות המים, שאישרה את התכנית לאיחוד תאגידים בכל הארץ. על פי התכנית, האיחוד של תאגידי "מי רמת גן" ו"מי גבעתיים" אמור להביא לצמצום בהוצאות התפעול ולאיחוד משאבים.
ברשות המים הבהירו כי לאחר התייעצות עם משרדי האוצר והמשפטים, הוחלט על ידי מועצת המים הארצית כי התכנית תצא לפועל ב-1 במאי. עד אז, תפעל מועצת המים לתיאום ואישור המפה החדשה של איחוד תאגידי המים. "יישומה של מפת השיוך האזורי תלוי במידה רבה בשיתוף פעולה מצד הרשויות המקומיות. לפיכך, בתקופת זו רשות המים תפעל מול הגורמים הרלוונטיים, ובעיקרם הרשויות המקומיות ומרכז השלטון המקומי, במטרה להגיע להבנות ולהסדיר את המשך הליך ייעול התאגידים", צוין בהודעת רשות המים.
עם זאת, מההודעה עולה במרומז, שהתנגדויות של רשויות מקומיות עלולות להביא לדחיית יישום התכנית החדשה, וייתכן שגם לאי-ביצועה. מעיריית גבעתיים נמסר בתגובה: "רעיונות כמו איחוד וצמצום תאגידים אינם מקובלים עלינו בשום אופן, שכן הם מקבעים את המשך קיומם של התאגידים הבזבזניים והמיותרים בתצורה אחרת. אנו נפעל לסגירה מוחלטת של תאגיד המים, וכך נייצר חיסכון והתייעלות מצד אחד, והמשך פיתוח תשתיות באמצעות משק מים עירוני סגור מצד שני. לא נסכים לשום סוג של ייצור כלאיים אחר".
מעיריית רמת גן נמסר: "העירייה והעומד בראשה מובילים את המאבק לסגירת תאגידי המים, וכל מהלך להקטנת מספרם וייעולם הוא צעד בכיוון הנכון".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה