חדשות רמת גן-גבעתיים

סערה תורנית

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בינואר 2020    2 דקות
0

שלומי בן שושן (סיעת הצעירים) ביקש לדעת איך זה שעמותת נהורא ללימוד יהדות, הפועלת ברמת גן, מתוקצבת על ידי משרד החקלאות, אז הוא פנה למנכ"ל המשרד כדי לקבל תשובות • גם בסיעת ש"ס בעיר הופתעו לגלות על התמיכה • משרד החקלאות: "התקציב לא בא על חשבון החקלאים"

סערה תורנית
בן שושן. "לא מוצא קשר" ׀ צילום: באדיבות המצולם

 

חבר מועצת עיריית רמת גן, שלומי בן ששון (הצעירים), פנה למנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, בדרישה לשקול את המשך ההקצבה השנתית לעמותת נהורא – מרכז ללימוד יהדות, הפועלת ברחוב ביאליק 37 בעיר.
על פי נתונים שהציג בן ששון, העמותה תוקצבה במאות אלפי שקלים בשנים האחרונות, אף שעל פי דיווחיה, פעילותה העיקרית היא "הפעלת מדרשה תורנית לבנות, פעילות תורנית קהילתית, הפעלת מעון לילדים והפצת תרבות תורנית לציבור הרחב ברמת גן". בהמשך כותב בן ששון: "לעומת זאת, חזון משרד החקלאות הוא לפעול לפיתוח הכפר והחקלאות בישראל, ביסוס ההתיישבות, הבטחת אספקת מזון טרי ואיכותי לתושבי המדינה ומינוף היתרון היחסי של החקלאות בישראל".
בו ששון: "אני לא מוצא כל קשר סביר בין חזון המשרד למוסד תורני היושב במרכז רמת גן ופועל להפצת תרבות תורנית בעיר. "להבנתי, מצב זה פוגע במישרין בעזרה האקוטית לפיתוח והגברת החקלאות הארץ ישראלית". בסיום מכתבו, מבקש בן ששון לשקול שוב את תקצוב העמותה, או לחילופין להציג קריטריונים ברורים לתקצוב, על מנת שההזדמנות לתקצוב תהיה שוויונית ושקופה לכולם.
עמיתו לקואליציה, סגן ראש העירייה (ש"ס), עו"ד מנחם דוד, דוחה את הטענות: "אני מתנגד לכל קיצוץ שמקבלת עמותה תורנית. אם נתנו להם – אני מניח שהכל היה בסדר והם עמדו בקריטריונים. העמותה עושה פעילות ברוכה". עם זאת, הבהיר, שזו הפעם הראשונה שבה הוא נתקל בתקצוב לעמותה תורנית באמצעות משרד החקלאות. "הפתיע אותי כששמעתי על זה, והחכמתי".
גם עמיתו לסיעה, עו"ד זוהר ישרים, דוחה את הטענות: "קהילת נהורא, הממוקמת במרכז העיר, פועלת לקירוב לבבות בדרך ארץ ובנועם הליכות. פעילותה בעיר מבורכת וראויה לשבח. חבל שבן ששון מתמקד בפעילות הפוגעת בסממנים היהודיים, ששמרו עלינו לאורך השנים".
ממשרד החקלאות נמסר בתגובה: "הטענות המועלות מציגות תמונה מוטעית ומטעה. עמותת נהורא היא חלק מפרויקט המתוקצב על פי חוק, באמצעות תקציב ייעודי לנושא, שלא בא על חשבון החקלאות או החקלאים בישראל, אלא בנוסף להם. צר לנו שפרויקט לאומי חברתי רב-חשיבות מסוג זה נקלע למאבק פנים-רשותי. ככלל, מטרת תמיכה זו היא לסייע בפיתוח הקהילה ולחזק את כלל החברה הישראלית. בשנים האחרונות תוקצבו גרעיני משימה שעמדו בתנאי הסף ברחבי הארץ, בהם גרעינים המייצגים מגזרים שונים: חילונים, דתיים, חרדים, דרוזים, בדואים ועולים חדשים.
"התמיכה מחולקת באמצעות קול קורא, המתפרסם אחת לשנה, ומאושר על ידי משרד המשפטים והחשב הכללי. כל גרעין המגיש בקשה לתמיכה, נבחן על פי קריטריונים פומביים וזכאי לקבל את התמיכה רק לאחר שעמד בתנאי הסף. ניתן למצוא באתר האינטרנט של המשרד את כלל התמיכות הניתנות לגרעינים המשימתיים. אנו מקווים, שפעילות ערכית חברתית זו תאושר ותמשיך להיות מתוקצבת גם בשנה הקרובה, מבלי לגרוע ולו שקל מתקציבה של חקלאות ישראל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה