חדשות רמת גן-גבעתיים

מי הזיז את הכיתה שלי?

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בינואר 2020    דקה אחת
0

בגלל שיקולי תקציב, נאלצו 20 תלמידי הכיתה הייחודית לנדוד מתיכון ברמת גן לתיכון שב"צ בעיר השכנה • תושב ותיק: "אנחנו אנשים מבוגרים, וחלק נאלצו לפרוש, כי היה להם קשה, אבל מי שיכול, ממשיך להגיע. אנחנו לא מוותרים על המפגשים האלה"

מי הזיז את הכיתה שלי?
כיתת הגמלאים בגבעתיים. "המשרד לשוויון חברתי הפסיק את המימון" ׀ צילום: דוברות העירייה

 

"במשך ארבע שנים נהנינו פעמיים בשבוע מהרצאות בתיכון אלון ברמת גן, אבל הודיעו לנו על הפסקת הלימודים, ונאלצנו לעבור לגבעתיים", מספר אזרח ותיק המתגורר ברמת גן על המעבר לעיר השכנה.
"בשיתוף עם המשרד לאזרחים ותיקים, הקימו בזמנו כיתה של גמלאים ברמת גן. למדנו בתיכון אלון בפרויקט משותף לאזרחים ותיקים ולני נוער. פתחו לנו כיתת לימוד והיינו 20 אזרחים ותיקים מרמת גן", הוא מספר. לדבריו, המפגשים חשפו את חברי הכיתה להרצאות מעניינות ומרחיבות אופקים של מורות מבית הספר, מפגשים עם תלמידים, שגם קיבלו מהם לעתים סיוע, וגיבוש בין האזרחים הוותיקים לצעירים. "נוצרו חברויות. התגבשנו מאוד", הוא מציין. "היינו מגיעים פעמיים בשבוע לארבע שעות, וזו הייתה חוויה".
אלא שהמיזם הייחודי הופסק השנה. "הודיעו לנו שאין תקציב, והזמינו אותנו לעבור למסגרת דומה בתיכון שמעון בן צבי בגבעתיים", הוא מספר. "גם בבן צבי אנחנו 20 תלמידים בכיתה, וההרצאות מאוד מעניינות, אבל לחלק מאיתנו קשה להגיע מרמת גן. אנחנו אנשים מבוגרים, וחלק נאלצו לפרוש כי היה להם קשה. אבל מי שיכול – ממשיך להגיע. אנחנו לא מוותרים על המפגשים האלה. אנחנו מאוד נהנים מההרצאות בתחומים כמו פסיכולוגיה, היסטוריה, תנ"ך ואזרחות, אבל חבל שתושבים ותיקים מרמת גן לא יכולים להגיע ואחרים צריכים לנדוד לגבעתיים".
מהעירייה נמסר: "לצערנו הרב, בשל קיצוצי תקציב, המשרד לשוויון חברתי הפסיק את מימון כיתת הוותיקים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה