חדשות רמת גן-גבעתיים

הג'וב הכי טוב בעולם

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת
0

"אם יש סיבה טובה לעזוב את גבעתיים לשנה, זה לגמרי לשליחות הארוכה של הסוכנות היהודית", אומר מחזיק תיק הצעירים וחבר מועצת העיר גבעתיים סיון גולדברג • השבוע התקיים מפגש של צעירים בני העיר עם גורמים בסוכנות • מפגשים נוספים צפויים להתקיים במהלך השנה

הג'וב הכי טוב בעולם
גולדברג. "זיהינו ביקוש גדול בקרב צעירי העיר" ׀ צילום: באדיבות המצולם

 

במקום הטיול הגדול שאחרי הצבא, צעירים רבים רוצים לעבוד כשליחים של הסוכנות היהודית מעבר לים. "אם יש סיבה טובה לעזוב את גבעתיים לשנה, זה לגמרי לשליחות הארוכה של הסוכנות היהודית", אומר חבר מועצת עיריית גבעתיים ומחזיק תיק הצעירים סיון גולדברג, בעקבות מפגש של צעירים מגבעתיים עם גורמים בסוכנות היהודית.
מחלקת הצעירים בעירייה, בשיתוף היחידה לשליחות של הסוכנות היהודית, קיימו מפגש היכרות וחשיפה לתכנית "השליחות הארוכה", שבמסגרתו שמעו ממקור ראשון על החוויה ותרומתה למסלול הקריירה. להערכת גולדברג, עשרות צעירים בני העיר יגישו השנה מועמדות לשליחות מעבר לים, שתשלב גם את הטיול הגדול שאחרי השחרור מצה"ל.

"זיהינו ביקוש גדול בקרב צעירי העיר, ובנינו תכנית עבודה מיוחדת במחלקת הצעירים, העוסקת, בין היתר, במעורבות חברתית ופיתוח קריירה", ציין גולדברג. הוא הודיע כי לאורך השנה יתקיימו מספר מפגשים דומים נוספים, שלחלקם אף יגיעו שליחים בוגרים לפגישות "אחד על אחד", במטרה לאתר מועמדים המעוניינים להשתלב במסלולים השונים של השליחות בחו"ל.
"בכל שנה, התכנית מוציאה מאות שליחים ושליחות לקהילות, לקמפוסים, לתנועות נוער ולבתי ספר ברחבי העולם", ציין עוד גולדברג. "מטרת השליחות היא ליצור גשר בין ישראל לקהילות היהודיות בתפוצות ולהבטיח את חיזוק הזיקה ליהדות ולישראל. תפקיד השליח דורש יכולת עבודה עצמאית, יוזמה, ניהול אירועים ופרויקטים, העברת פעילויות והרצאות, הפקת תוכן חינוכי, יצירת שיתופי פעולה והסברה". לדבריו, מעבר לחוויה המיוחדת, התפקיד מקנה ניסיון רב, ועם חזרתם לארץ, שליחים רבים משתלבים בתפקידי מפתח בחברה הישראלית.

"כנבחרי ציבור, עלינו לעודד יוזמה ומעורבות חברתית, כי רק כך נצליח להפוך את הסביבה שלנו לטובה יותר. אני רואה בשליחים סוכני שינוי של החברה הישראלית, ובטוח שתקופת השליחות מהווה עבורם חוויה אישית ומקצועית, שבסופו של דבר מביאה אותם להמשיך לפעול למען החברה הישראלית כולה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה