חדשות רמת גן-גבעתיים

עיריית גבעתיים תממן הלוואות לבניינים שישופצו

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת
0

במסגרת הפרויקט הייחודי, יוכלו דיירים לקבל הלוואה בתנאים מועדפים לשיפוץ חזית הבניין, כשהעירייה נושאת בעלויות הריבית והדיירים משלמים רק את הקרן • את הפיקוח המקצועי על העבודות תנהל האגודה לתרבות הדיור

עיריית גבעתיים תממן הלוואות לבניינים שישופצו
כנס האגודה לתרבות הדיור, השבוע. העיר משופעת בבניינים ותיקים המשוועים למתיחת פנים ׀ צילום: דוברות העירייה

 

בבעירייה מעודדים ועדי בתים לבצע שיפוצים בבניינים ותיקים הזקוקים למתיחת פנים. בבית ראשונים התקיים ערב שאלות ותשובות של האגודה לתרבות הדיור, בהשתתפות עשרות נציגים של ועדי בתים ובמעמד ראש העירייה רן קוניק, מנהל מחוז מרכז באגודה דורון ישראלי ומנהלת סניף גבעתיים חנה הכט.
במהלך הערב שמעו האורחים הרצאות על ניהול הבית המשותף מפי דורון ישראלי, הממונה על מחוז המרכז באגודה לתרבות הדיור, ושל עו"ד נירה בנימין, על חוק המקרקעין וסוגיות בבתים משותפים.
לאחרונה החליטה העירייה לצאת לפרויקט ייחודי, שבמסגרתו יוכלו דיירים בבניינים משותפים בעיר לקבל הלוואה בתנאים מועדפים לשיפוץ חזית הבניין. בעירייה הבהירו שבעלי דירות בבניינים משותפים, שהחליטו לשפץ את חזית הבית, יוכלו לפנות למחלקה לתרבות הדיור בעיר ולקבל הפנייה להלוואה מבנק מלווה בתנאים מועדפים שנקבעו בין העירייה לבנק. העירייה תישא בעלויות הריבית והבניין ישלם את קרן ההלוואה בלבד. ההלוואה תינתן על כלל עלות השיפוץ, ללא צורך בהון עצמי.
"בעקבות הפרויקט הייחודי, כל דייר בכל בניין שירצה לעשות שיפוץ, יוכל לקבל מהבנקים שאיתם הגענו להסדר – הלוואה של עד 50 אלף שקל לכל דירה בבניין, ולהחזירה בעד 60 תשלומים ללא ריבית", ציין קוניק. "את הריבית תממן העירייה, ואת הפיקוח המקצועי על העבודות תנהל האגודה לתרבות הדיור".
סניף גבעתיים של האגודה לתרבות הדיור מעניק סל שירותים, הכולל ייעוץ הנדסי, משפטי ואדריכלי, גינון ושמאות. מרבית השירותים ניתנים ללא תשלום, ומאפשרים טיפול מקיף וכולל בכל נושאי אחזקת הבניין המשותף.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה