חדשות רמת גן-גבעתיים

גשר על פני כביש סואן

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת
0

אחרי אישור הסכם הגג עם המדינה, יתחילו השנה עבודות התכנון של הגשר, בין נווה יהושע לכפר אז"ר, שעתיד להקל על עומסי התנועה בכביש • העלות מוערכת בכ-25 מיליון שקל והעבודות צפויות להימשך כשנתיים

גשר על פני כביש סואן
כביש 4. “הגשר יהיה מוכן עוד לפני תום עבודות הקו הסגול” ׀ צילום: יוסי זלינגר, פלאש 90

 

"עבודות התכנון של גשר לכלי רכב שיחצה את כביש 4 בין נווה יהושע לכפר אז"ר צפויות להתחיל במהלך השנה הנוכחית", אומר מ"מ ראש עיריית רמת גן ליעד אילני, המחזיק את תיק התנועה והחניה. "הקמת הגשר היא יעד חשוב, בסדר עדיפות גבוה. הוא יביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה הכבדים בציר אלוף שדה", אמר אילני.
לדבריו, לאחר אישור הסכם הגג, שנחתם לפני כשבועיים עם המדינה, ניתן לתקצב את פרויקט הקמת הגשר העילי, ששנים ארוכות מדברים על הצורך הגובר בהקמתו. "לגשר תהיה חשיבות רבה מאוד, אם בסופו של דבר תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה יעבור בציר אלוף שדה. אני מאוד מקווה שהתוואי ישונה בצומת אלוף שדה-הירדן, ואנחנו מנסים לשנות אותו, אבל הגשר החדש צפוי להפחית משמעותית את עומסי התנועה, והוא יהיה מוכן עוד לפני תום עבודות הקו הסגול", ציין אילני.
על פי התכנית, עבודות הקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה אמורות להסתיים בעוד כשש שנים. אילני מעריך שהליכי תכנון ואישור הקמת הגשר מעל כביש 4, שעלות הקמתו מוערכת בכ-25 מיליון שקל, צפויים להימשך כשנתיים. "היעד הוא להתחיל בעבודות בעוד כשלוש שנים, ולסיים אותן עוד לפני הפעלת הקו הסגול", הודיע אילני.
לדבריו, בעקבות אישור הסכם הגג במועצת העיר, ניתן יהיה לקדם גם את פרויקט הקמת החניון התת-קרקעי בכיכר אורדע, שאמור להביא להוספת מאות מקומות חניה ברחוב ביאליק, המהווה את חלון הראווה של העיר בשעות היום והערב.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בלי מסיבות חייתיות

אגודת צער בעלי חיים פנתה בבקשה לפני נקיטת הליכים משפטיים מול עיריית רמת גן והפארק הלאומי בבקשה כי ישנו את...

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בפברואר 2020    דקה אחת
0

יש דיבור חדש בעיר

  עיריית גבעתיים ציינה בשלל אירועים ופעילויות את שבוע "הדיבור החדש", המפגיש ילדים, בני נוער ומבוגרים להידברות ולשיח מכבד, על...

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה