חדשות רמת גן-גבעתיים

קוניק: "לא ניתן לאף אחד, לרבות הרב פרץ, לפגוע בקדמה ובחופש"

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בינואר 2020    3 דקות
0

בתגובה לאמירות ההומופוביות שעלו בראיון עם שר החינוך בסוף השבוע, יזמו ראשי הערים ברמת גן וגבעתיים פעילות בבתי הספר, שנועדה להעביר לתלמידים מסרים של סובלנות וקבלת האחר • תלמידי בליך: "אנחנו מאמינים שלפני מבחנים וציונים, צריך להיות בן אדם"

קוניק: "לא ניתן לאף אחד, לרבות  הרב פרץ, לפגוע בקדמה ובחופש"
מחאת תלמידי בליך. "דברים מזעזעים ומטלטלים" ׀ צילום: אילן ספירא

עמית המאירי

דבריו של שר החינוך הרב רפי פרץ בסוף השבוע שעבר בראיון למוסף "7 ימים" זעזעו את ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ואת ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. בדבריו, התייחס פרץ למשפחות חד-מיניות, ואמר כי אינו חושש שזה יקרה בביתו. "ברוך השם, הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה".
בתגובה לאמירות ההומופוביות שעלו בראיון עם שר החינוך, יזמו ראשי ערים ברחבי בארץ פעילויות בבתי הספר בעריהם, שנועדו להעביר לתלמידים מסרים של סובלנות וקבלת האחר. פעילויות כאלה התקיימו בראשית השבוע גם ברמת גן וגבעתיים.
קוניק הנחה את אירית אהרונסון, ראש מִנהל החינוך של עיריית גבעתיים, להורות לכל מנהלי חטיבות הביניים והתיכונים בעיר לפתוח את שבוע הלימודים בשיחה עם התלמידים על דבריו של פרץ. "לא ניתן לאף אחד, לרבות הרב פרץ, לפגוע בדמוקרטיה, בקדמה ובחופש. ההחלטה של כל אדם לחיות בכבוד את חייו, היא אך ורק לפי בחירתו האישית", ציין קוניק והוסיף כי ידאג באופן אישי לחנך את ילדי העיר לערכי ליברליות, וכי אמירות שערורייתיות הנאמרות מתוך ניתוק מהמציאות ופוגעות בציבור שלם לא יעברו בגבעתיים ללא גינוי.
גם שאמה הכהן ביקש מאגף החינוך של רמת גן לגבש מסרים ערכיים נטולי אלמנטים פוליטיים, שיועברו במערכת החינוך בעיר, על מנת לנטרל ולאזן את הנזק שגורמות אמירות חשוכות מפיו של שר החינוך. "לאמירות החשוכות והספוגות בפוביות נגד הקהילה הלהט"בית אין שום מקום בחברה הישראלית בשנת 2020, ומקומן הטבעי הוא במדינות כמו איראן", אמר שאמה הכהן, שהבטיח לעבור בעצמו במהלך החודש הקרוב בכל התיכונים בעיר ולקיים שיח עם התלמידים על זכויות ואהבת אדם באשר הוא אדם, ללא הבדלי גזע, מין, דת, גיל, רמת אמונה ונטייה מינית.
אקט זה בא בהמשך ישיר לכך שבחודש האחרון עיריית רמת גן עמלה על התאמת טופסי הרישום במוסדות החינוך בעיר לזוגות חד-מיניים, בנוסח שיכיר במעמדם של זוגות להט"בים כידועים בציבור ולא כהורים יחידנים, כפי שהיה עד היום.
דברי ראשי הערים הדהדו וזכו לתמיכה רבה בקרב ועדי ההורים והתלמידים. מהנהגת ההורים ברמת גן נמסר כי גם הם רואים חשיבות רבה בצורך להעניק לתלמדים כלים שיאפשרו להם להכיל את כל האוכלוסיות ולשאוף לשוויון, כבוד ואנושיות, ובכלל זה – להימנע מאמירות פוגעניות. "אין בכוונתנו להביע כל עמדה פוליטית, אך אנו מסרבים להסתכל על שר החינוך כאיש מן המניין ומצפים, שבמיוחד תחת כובע זה, דעות מעין אלה יישארו פרטיות. בעל תפקיד כה חשוב במדינה אינו יכול להפגין גזענות וחוסר יכולת הכלה, שמסכנת את התרבות החינוכית של כולנו", נמסר מטעמם.
מבין שלל הפעילויות החינוכיות בגבעתיים וברמת גן, בלטה במיוחד הפעילות בתיכון בליך ברמת גן, שבחר להאריך את הפעילות החינוכית לתלמידיו לכדי שיעור חינוך בן שעתיים וחצי, שבו התקיים שיח על דבריו של פרץ. ההתנגדות לאמירות החשוכות של פרץ לא נשארה רק במסגרת השיעור, ומועצת התלמידים אף ארגנה עצרת מחאה בזמן ההפסקה.
מתיכון בליך נמסר: "אנחנו מאמינים שלפני מבחנים וציונים, צריך להיות בן אדם. זכותו של כל אחד ושל כל אחת לחיות את החיים בהתאם לנטייתו או נטייתה המינית. בין הבוגרים והבוגרות שלנו, יש גם הומואים ולסביות. מבחינתנו, אין כל הבדל. הדברים של שר החינוך מזעזעים ומטלטלים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה