חדשות רמת גן-גבעתיים

תשכחו מאוקטובר 2021: הפעלת הקו האדום נדחית

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2020    2 דקות
0

הקו האדום אמור להביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה, אבל לפי המסתמן, פקקי התנועה ימשיכו להיות חלק מהנוף בשנתיים הקרובות • עבור בעלי העסקים הסמוכים לאתרי העבודות, שלא רואים את הסוף, מדובר במכה אנושה

תשכחו מאוקטובר 2021: הפעלת הקו האדום נדחית
שלט על העבודות בפינת ז'בוטינסקי-בן גוריון ׀ צילום: משה כה

תחילת הפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן עלולה להידחות בכמה חודשים. זו ההערכה שנמסרה בישיבת דירקטוריון נת"ע, המבצעת את הפרויקט. תוואי הקו האדום, שאורכו כ-22 קילומטר, מתחיל כקו עילי בפתח תקוה וממשיך כקו תת קרקעי בציר ז'בוטינסקי בבני ברק ורמת גן, עד למרכז תל אביב. בשדרות ירושלים ביפו התוואי הופך לעילי עד לבת ים.
העבודות, שהביאו לגריעת נתיבי נסיעה בכמה מקטעים, יוצרות לעתים עומסי תנועה כבדים לאורך רחוב ז'בוטינסקי ובצירים המובילים אליו, בעיקר בשעות הבוקר ואחה"צ. הקו האדום אמור להביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה, אבל לפי המסתמן, פקקי התנועה ימשיכו להיות חלק מהנוף בשנתיים הקרובות.

עבודות הקמת הקו האדום החלו ביולי 2015. לפי התכנית, הרכבת הקלה הייתה אמורה להתחיל לנוע באוקטובר 2021. אלא שבחודשים האחרונים עברה נת"ע זעזועים ניהוליים. המנכ"ל יהודה בר-און הודיע לפני כחצי שנה על התפטרותו, ובעקבותיו החליטו בעלי תפקידים בכירים בחברה לפרוש. שדרת הניהול הבכירה התחלפה, ולתפקיד המנכ"ל מונה חיים גליק, שכיהן בעבר כמנכ"ל עיריית ראשון לציון.
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' כבר הביע לפני כחודש מורת רוח מהאפשרות של דחיית הפעלת הקו האדום והבהיר שהדחייה "אינה מקובלת". העיכובים נובעים גם מעבודות בתוך המנהרות שנחפרו ובמערכות האיתות והשליטה ברשת החשמל והאלקטרוניקה. לאחר שהמנכ"ל גליק יסיים את גיבוש תכנית העבודה, יתבררו לוחות הזמנים הסופיים לפתיחת הקו.
מי שמחכה לכך יותר מכל הם בעלי עסקים הסמוכים לאתרי העבודות, שלא רואים את הסוף. על פי התכנית, עבודות התשתית להקמת הקו הסגול והקו הירוק של הרכבת הקלה אמורות להיכנס בתוך כשנה להילוך גבוה. "גוש דן יהפוך לאתר עבודה ענק, עוד צירי תנועה מרכזיים ייסגרו לתנועת כלי רכב, ומערך התנועה, שגם מתנהל בקושי, עלול לקרוס. אני מקווה שלפחות יסיימו את עבודות הקו האדום לפני שייסגרו רחובות מרכזיים נוספים", הזהיר גורם בכיר במערך התנועה העירוני.

מחברת נת"ע נמסר כי עדיין לא נקבע מועד סיום עבודות הקו האדום, וכי "המנכ"ל עדיין לא סיים את התיקוף". בכיר בעיריית רמת גן מסר: "אני מקווה שהדחייה תהיה רק לכמה חודשים, אבל אנחנו עוקבים".
מעיריית רמת גן נמסר: "העיר והתושבים מחכים ומצפים ליום הפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה, שיהיה ללא ספק יום חג לעיר. יו"ר נת"ע נפגש עם ראש העירייה ועדכן אותו שיש סכנה לדחייה מסיבות שאינן קשורות או תלויות בעירייה. הדחייה הזו לא מדאיגה, אם היא תהיה הסופית והאחרונה. דאגת העיר היא התוואי הבעייתי של הקו הסגול באלוף שדה. הנהלת העיר מנסה להציל את המצב כנגד כל הסיכויים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה