חדשות רמת גן-גבעתיים

תגובת ראשי הערים לדברי הרב פרץ

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בינואר 2020    2 דקות
0

בהמשך להתבטאויות הקשות של הרב פרץ, יצאו ראשי הערים של רמת גן וגבעתיים כנגד דברי הרב. מערכת החינוך בעיר פתח את שבוע הלימודים בגינוי דברי הרב

תגובת ראשי הערים לדברי הרב פרץ

בעקבות התבטאויות של הרב פרץ פרסם ראש עיריית רמת גן, כרמאל שאמה  הכהן, בחשבון הפייבוק שלו:

לרב פרץ זכויות כטייס בחיל האוויר, אך לאמירות החשוכות והספוגות בפוביות נגד הקהילה הלהט"בית אין שום מקום בחברה הישראלית 🇮🇱 בשנת 2020 ומקומן הטבעי הוא במדינות כמו איראן.
לא פחות מחרידות האמירות שמגוננות בעקיפין ומנסות לרכך ולטשטש את הגזענות הכהניסטית. סיפוח שטחים בהם חיים בני אדם ושליטה בהם תוך שלילת אחת הזכויות הבסיסיות ביותר של לבחור ולהיבחר הוא הדבר הכי אנטי יהודי  שיש. רעיון הריבונות בשטח תוך שליטה בבני אדם ללא זכויות בסיסיות מצא הרבה מקום לצערנו בעבר כנגד העם היהודי, ולכן הוא לא יהיה במדינת היהודים כל עוד היא רוצה להשאר מדינה יהודית וקל וחומר דמוקרטית.
במהלך החודש אעבור בעצמי בכל התיכונים בעיר ואקיים שיח עם התלמידים על זכויות אדם ואהבת אדם❣ באשר הוא אדם ללא הבדל של גזע, מין, דת, גיל, רמת אמונה ונטיה מינית.
במקביל אבקש מאגף החינוך לגבש מסרים ערכיים נטולי אלמנטים פוליטיים, שיועברו במערכת החינוך בעיר על מנת לנטרל ולאזן את הנזק, שגורמות אמירות חשוכות ונפסדות כאלה בכלל ובפרט שהן נוטפות מפיו של שר החינוך בכבודו ובעצמו.

להודעה המקורית>>

בבית ספר "בליך" עירכו שיעור בנושא, ובהפסקת בית הספר יערכו מועצת התלמידים של בליך עצרת מחאה. כרמל שאמה הכהן ראש עיריית רמת-גן: "במהלך החודש אעבור בעצמי בכל התיכונים בעיר ואקיים שיח עם התלמידים על זכויות אדם ואהבת אדם באשר הוא אדם ללא הבדל של גזע, מין, דת, גיל, רמת אמונה ונטיה מינית. במקביל אבקש מאגף החינוך לגבש מסרים ערכיים נטולי אלמנטים פוליטיים, שיועברו במערכת החינוך בעיר על מנת לנטרל ולאזן את הנזק, שגורמות אמירות חשוכות ונפסדות כאלה בכלל ובפרט שהן נוטפות מפיו של שר החינוך בכבודו ובעצמו".

הנהגת ההורים הוציאה אף היא הודעה כנגד דברי הרב:

_�הנהגת ההורים העירונית רג נגד התבטאויות הרב פרץ_

גבעתיים בתגובה על דברי הרב פרץ:

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים בנוגע לדבריו של שר החינוך, הרב פרץ:

‫"בעקבות דבריו המזעזעים של שר החינוך הרב פרץ, הנחתי את ראש מינהל החינוך שלנו הגב׳ אירית אהרונסון להורות לכל מנהלי בתי הספר בעיר לפתוח מחר את יום הלימודים בשיח על הנושא. לא ניתן לאף אחד, לרבות הרב פרץ, לפגוע בדמוקרטיה, בקידמה ובחופש ההחלטה של כל אדם לחיות בכבוד את חייו אך ורק לפי בחירתו האישית".‬

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה