חדשות רמת גן-גבעתיים

הסבבוס חזר, אבל הנוסעים נשארו בבית

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בינואר 2020    דקה אחת
0

הסבבוס התיירותי, שיפעל בכל סוף שבוע ראשון בחודש, ייצא בשבת לראשונה, בדרך לעכו • עלות הנסיעה תעמוד על 25 שקל • ובינתיים, תושבים מוחים על שעות הפעילות של השירות בימי שישי • בעירייה פועלים להקדמת יציאת האוטובוסים

הסבבוס חזר, אבל  הנוסעים נשארו בבית
הסבבוס. יחל לפעול מוקדם יותר ביום שישי ׀ צילום: דוברות העירייה

 

קווי ההיסעים של התחבורה הציבורית, שהחלה לפעול בסוף השבוע ברמת גן לאחר הפסקה של כשלושה חודשים, היו מלאים בשישי בערב, אבל הגשמים העזים שירדו בשבת וגרמו להצפות, הותירו נוסעים פוטנציאליים רבים בבתיהם.
"חידוש הסבבוס היה מאוד מוצלח. נסעתי ביום שישי בערב יחד עם חבר המועצה שלומי בן ששון לתל אביב, והאוטובוס היה מלא, סיפר סגן ראש העירייה רועי ברזילי. "היו צעירים רבים, אבל בין הנוסעים גם היו שני מבוגרים, שהגיעו לארוחת שבת אצל הבת שלהם ברמת גן וחזרו לתל אביב. אנשים רבים עושים שימוש בתחבורה הציבורית והיא מוכיחה את עצמה". לדבריו, חשש מהפגנת מחאה של חרדים ברחוב ז'בוטינסקי, אך זה לא קרה. "חשבנו שתהיה הפגנה, ובסוף לא היה כלום. אני מקווה שהסובלנות תימשך".
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, מוביל המיזם, הודיע שהעירייה תפעיל מערך הסעות ישיר למוקדי תיירות ברחבי הארץ, כמו אתר החרמון, ים המלח, טבריה, חיפה, ירושלים ומצדה. "הסבבוס יפעל פעם בחודש ליעד מתחלף, ויאפשר לתושבי העיר ומשפחותיהם לטייל באתרים התיירותיים". הוא הוסיף כי הסבבוס התיירותי הראשון ייצא בשבת, והנסיעה הראשונה תהיה לעכו. עלות הנסיעה תעמוד על 25 שקל בלבד. "הסבבוס התיירותי יפעל בכל סוף שבוע ראשון בכל חודש", ציין שאמה הכהן.
בתוך כך, תושבים בעיר דורשים שהתחבורה הציבורית תפעל גם בימי שישי אחה"צ ולא רק בשעות הערב. "כשהיה הפיילוט בקיץ, לא אמרנו כלום", מציין תושב, "זה היה ניסוי, ואמרנו שלפחות יש תחבורה ציבורית בשבת. אבל עכשיו יש בכל האזור תחבורה ציבורית בימי שישי אחה"צ חוץ מברמת גן". ברזילי ציין כי דרישות התושבים ממחישות את הצלחת הסבבוס, והודיע: "אפעל להקדמת יציאת האוטובוסים בימי שישי. האוטובוסים צריכים לצאת כחצי שעה לאחר הפסקת התחבורה הציבורית הארצית".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה