חדשות רמת גן-גבעתיים

הסבבוס חזר, אבל הנוסעים נשארו בבית

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בינואר 2020    דקה אחת
0

הסבבוס התיירותי, שיפעל בכל סוף שבוע ראשון בחודש, ייצא בשבת לראשונה, בדרך לעכו • עלות הנסיעה תעמוד על 25 שקל • ובינתיים, תושבים מוחים על שעות הפעילות של השירות בימי שישי • בעירייה פועלים להקדמת יציאת האוטובוסים

הסבבוס חזר, אבל  הנוסעים נשארו בבית
הסבבוס. יחל לפעול מוקדם יותר ביום שישי ׀ צילום: דוברות העירייה

 

קווי ההיסעים של התחבורה הציבורית, שהחלה לפעול בסוף השבוע ברמת גן לאחר הפסקה של כשלושה חודשים, היו מלאים בשישי בערב, אבל הגשמים העזים שירדו בשבת וגרמו להצפות, הותירו נוסעים פוטנציאליים רבים בבתיהם.
"חידוש הסבבוס היה מאוד מוצלח. נסעתי ביום שישי בערב יחד עם חבר המועצה שלומי בן ששון לתל אביב, והאוטובוס היה מלא, סיפר סגן ראש העירייה רועי ברזילי. "היו צעירים רבים, אבל בין הנוסעים גם היו שני מבוגרים, שהגיעו לארוחת שבת אצל הבת שלהם ברמת גן וחזרו לתל אביב. אנשים רבים עושים שימוש בתחבורה הציבורית והיא מוכיחה את עצמה". לדבריו, חשש מהפגנת מחאה של חרדים ברחוב ז'בוטינסקי, אך זה לא קרה. "חשבנו שתהיה הפגנה, ובסוף לא היה כלום. אני מקווה שהסובלנות תימשך".
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, מוביל המיזם, הודיע שהעירייה תפעיל מערך הסעות ישיר למוקדי תיירות ברחבי הארץ, כמו אתר החרמון, ים המלח, טבריה, חיפה, ירושלים ומצדה. "הסבבוס יפעל פעם בחודש ליעד מתחלף, ויאפשר לתושבי העיר ומשפחותיהם לטייל באתרים התיירותיים". הוא הוסיף כי הסבבוס התיירותי הראשון ייצא בשבת, והנסיעה הראשונה תהיה לעכו. עלות הנסיעה תעמוד על 25 שקל בלבד. "הסבבוס התיירותי יפעל בכל סוף שבוע ראשון בכל חודש", ציין שאמה הכהן.
בתוך כך, תושבים בעיר דורשים שהתחבורה הציבורית תפעל גם בימי שישי אחה"צ ולא רק בשעות הערב. "כשהיה הפיילוט בקיץ, לא אמרנו כלום", מציין תושב, "זה היה ניסוי, ואמרנו שלפחות יש תחבורה ציבורית בשבת. אבל עכשיו יש בכל האזור תחבורה ציבורית בימי שישי אחה"צ חוץ מברמת גן". ברזילי ציין כי דרישות התושבים ממחישות את הצלחת הסבבוס, והודיע: "אפעל להקדמת יציאת האוטובוסים בימי שישי. האוטובוסים צריכים לצאת כחצי שעה לאחר הפסקת התחבורה הציבורית הארצית".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה