חדשות רמת גן-גבעתיים

ארבעה בקוקפיט

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בינואר 2020    2 דקות
0

שלושה מבוגרי מגמת קרב בקורס טיס של חיל האוויר, שהסתיים בשבוע שעבר, הם בני רמת גן • נציג גבעתיים בין בוגרי הקורס סיים מגמת מסוקים • "העיר גאה בשלושת ילדיה שהופכים לטייסי קרב, ומצדיעה להם, להוריהם ולמערכת החינוך העירונית", אמר שאמה הכהן

ארבעה בקוקפיט
טייסי הקרב של רמת גן. יצאו עם תואר | צילומים: דובר צה"ל

 

ארבעה מבין 40 מסיימי מחזור 179 של קורס הטיס היוקרתי של חיל האוויר בשבוע שעבר הם מרמת גן ומגבעתיים. מדובר בשיעור גבוה יחסית – 10% ממסיימי הקורס. זאת, בעוד ששיעורם של מספר תושבי שתי הערים ביחס לאוכלוסיית המדינה עומד על כ-2%.

ארבעת הטייסים החדשים קיבלו את כנפי הטיסה בתום שלוש שנים בקורס המאתגר, שכלל תואר ראשון, קורס קצינים וגיחות רבות. שלושה מהמסיימים מתגוררים ברמת גן, ושניים מהם, שלמדו באותו בית ספר יסודי ובאותו תיכון, מתגוררים באותה שכונה. "העיר גאה בשלושת ילדיה, שהופכים לטייסי קרב, ומצדיעה להם, להוריהם ולמערכת החינוך העירונית", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
סגן א' (22) מרמת גן, שסיים מגמת טייסי קרב, מספר שכבר מגיל צעיר חלם להיות טייס. בבית הספר התיכון הוא הרחיב לימודיו במגמות ביולוגיה וצרפתית, ושילב את הלימודים עם אהבתו הגדולה לגיטרה ולטיולים בארץ ובעולם.
גם סגן ע' (21) מרמת גן סיים מגמת טייסי קרב. בתיכון הוא הרחיב בלימודי רובוטיקה ופיזיקה, ובמקביל ללימודיו, שיחק כדורסל וכדורגל, ניגן בגיטרה והיה פעיל ומדריך בצופים. את האהבה לטיס קיבל מסבו, שהיה טייס קרב. הרצון להמשיך את המורשת הניע אותו לעבור את המיונים לקורס. את לימודיו האקדמיים במסגרת הקורס סיים עם תואר במתמטיקה ומדעי המחשב.

טייס הקרב השלישי מרמת גן הוא סגן א' (23). במהלך לימודיו בתיכון הוא הרחיב בלימודי פיזיקה ומדעי המחשב, ובזמנו החופשי אהב לשמוע מוזיקה, לבשל, לטייל ולגלוש. בנוסף, היה מדריך, רשג"ד ומדריך בצופים. בתום לימודיו התיכוניים יצא לשנת שירות מטעם הסוכנות היהודית בקהילה יהודית בחו"ל. את הקורס סיים עם תואר במתמטיקה.
הנציג של גבעתיים בין בוגרי הקורס הוא סגן א', שסיים מגמת מסוקים. אביו מנהל מרכז רפואי בכפר סבא, אמו מחנכת ואחותו לומדת מנהל במרכז הבינתחומי. הוא למד בתיכון עירוני ד' בתל אביב והרחיב בפיזיקה וכימיה. במהלך לימודיו, המשיך לשחק טניס, כדורסל וכדורגל. גם הוא ניגש למיונים בגלל סבו, אלוף במיל' בצה"ל, שעודד אותו ואמר שזה יכול להתאים לו. את הקורס סיים סגן א' עם תואר בניהול טכנולוגיית מידע.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה