חדשות רמת גן-גבעתיים

"ירקות לא גדלים בסופרמרקט"

חדשות רמת גן-גבעתיים7 בינואר 2020    דקה אחת
0

ב-35 השנים האחרונות הקים אמנון ביגלמן כ-100 גינות ירק בשלל גני ילדים בעיר, מה שזיכה אותו בתואר "סבא אמנון" בקרב ילדי רמת גן

"ירקות לא גדלים בסופרמרקט"
ביגלמן והילדים בגינה. השנה פרש לגמלאות

עמית המאירי

אמנון ביגלמן גדל בסביבת שדות ופרדסים. כאשר הפך לאבא, ילדיו סיפרו לגננות שלהם על צמחים שהם מגדלים בבית. הגננות התלהבו וביקשו את עזרתו בהקמת גינה בגן. הרעיון המשיך להתגלגל בעיריית רמת גן במשך 35 שנה. עד היום סייע ביגלמן בהקמה ובתפעול של כ-100 גינות בשלל גני ילדים, מה שזיכה אותו בתואר "סבא אמנון" בקרב ילדי רמת גן.
כ-100 גנים ברמת גן מוגדרים גנים ירוקים. התופעה הגיעה לגנים מכל הסוגים, לרבות חינוך מיוחד, והילדים יוצאים מדי יום לטפל בגינה, לנכש עשבים ולהשקות את הצמחים. במקום ללמוד לחלוק צעצועים בתוך הגן, בגינה הם לומדים עבודת צוות.
הדבר הכי בולט, מספר ביגלמן, הוא תחושת הסיפוק אצל הילדים. "הם לומדים מה זה זרע, שתיל, גבעול ושורש, וזוכים לראות את מחזור החיים של הצמח לנגד עיניהם. הם רואים את היופי שבצמיחה ובקמילה, מרגישים את האדמה, ולומדים את הערך של עבודה קשה שמניבה פרי. זה יוצר אצלם תחושת הצלחה. כשילד בן 3 מגדל ירקות ואוכל אותם, הוא רואה פתאום שירקות לא גדלים בסופרמרקט".
הורים רבים מספרים שההתלהבות של הילדים עודדה אותם לגדל צמחים גם בבית. הילדים, שלרוב מנותקים מול המסך, רצים בהתרגשות לאדנית ויודעים איך נראה, מרגיש ומריח כל צמח תבלין. התגובות החיוביות באו לא רק מהמורות ומההורים, אלא גם מהמפקחים ומשרד החינוך. במחלקת גני הילדים בעיר רואים בכך דרך חווייתית לקרב את הדור הצעיר לאיכות הסביבה.
סבא אמנון, שמשך שנים ארוכות עבד בהתנדבות בגינות, פרש השנה לגמלאות, והוא מסכם: "התרומה של הגינה למערכת החינוכית היא אדירה. היא תורמת לעבודת הצוות ולתחושת ההצלחה. יש כאן טעם, יש כאן ריח, יש כאן כל מה שילד יכול לחפש".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה