חדשות רמת גן-גבעתיים

בתים חדשים לצופים ובני עקיבא בוואדי כופר

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בינואר 2020    דקה אחת
0

מחזיק תיק הנוער: "השקעה במסגרות משלימות תוביל את הנוער שלנו להיות פחות ברחובות ובמסכים, ויותר בעשייה חברתית משמעותית. הקמת הבתים לתנועות הנוער בשכונת עמידר היא בשורה אמיתית"

בתים חדשים לצופים ובני עקיבא בוואדי כופר
שאמה הכהן, זרי וחורש בשכונת עמידר. "קרוב לבית" ׀ צילום: דוברות העירייה

 

שני בתים חדשים יוקמו בוואדי כופר ברמת גן, האחד לשבט צופי ירדן והשני לתנועת בני עקיבא. כך סוכם בתום סיור משותף שערך ראש העירייה כרמל שאמה הכהן עם חבר המועצה ומחזיק תיק הנוער ישראל זרי ומהנדסת העיר סיגל חורש.
כיום פועלות בעיר תשע תנועות נוער, בהן: הצופים, הנוער העובד והלומד, מכבי הצעיר, בני עקיבא, כנפיים של קרמבו (לצעירים בעלי צרכים מיוחדים), תנועת "המעז מנצח", סיירת קק"ל, ארגון איגי לנוער גאה ותנועת עוז. כ-50 מבוגרי התנועות מחליטים בכל שנה לצאת לשנת שירות, שבמסגרתה הם לוקחים חלק בחיזוק החינוך הבלתי פורמלי בפריפריה, בטרם הם מתגייסים לצה"ל.
"בני הנוער הרמת גני הם חלק בלתי נפרד מאופייה של העיר, ויש לנו מחויבות כלפיהם. הקמת שני הבתים החדשים תאפשר לבני הנוער למצוא מענה איכותי וקרוב לבית. רמת גן תעשה ככל שביכולתה כדי להרחיב את הפעילות של תנועות הנוער", ציין שאמה הכהן.
לדברי זרי, תנועות הנוער הן החמצן של החינוך בכל עיר. "רק השקעה במסגרות חינוכיות משלימות תוביל את הנוער שלנו להיות פחות ברחובות ובמסכים, ויותר בעשייה חברתית משמעותית. ההחלטה על הקמת אזור נוסף לתנועות הנוער בשכונת עמידר היא בשורה אמיתית, ואני בטוח שתוביל לעלייה נוספת במספר החניכים בתנועות הנוער בעיר".
מנהלת אגף החינוך בעירייה, אורית איתיאל, הדגישה כי כיום לא מדברים על הבחנה בין חינוך פורמלי ללא פורמלי. "חינוך הוא חינוך וילד הוא ילד, ולכן התפיסה נוגעת לחינוך איכותי לאורך כל היום, עם ממשקים של כל מסגרות החינוך. רמת גן מיישמת תפיסה זו הלכה למעשה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה