חדשות רמת גן-גבעתיים

אוניברסיטת בר אילן תמשיך ליהנות מפטור מארנונה

חדשות רמת גן-גבעתיים7 בינואר 2020    דקה אחת
0

אף שהגישה את הבקשה באיחור, קבע בית המשפט כי על משרד הפנים להיענות לה • אוניברסיטת בר אילן, המוגדרת כמוסד ללא כוונת רווח, זכתה בפטור בשל היותה "מוסד מתנדב לשירות הציבור"

אוניברסיטת בר אילן תמשיך ליהנות  מפטור מארנונה
אוניברסיטת בר אילן. "פגם פרוצדורלי" ׀ צילום: אוניברסיטת בר אילן

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב מנע בצו ביניים מהמדינה להפסיק את הענקת הפטור (החלקי) בתשלום הארנונה לאוניברסיטת בר אילן ברמת גן, והורה לממונה על המחוז במשרד הפנים לדון בבקשת הפטור מארנונה של האוניברסיטה, אף שהוגשה באיחור.
השופטת יהודית שטופמן קבעה כי למרות שהבקשה הוגשה באיחור, אין בה כדי לשנות את המצב הקיים. "נראה כי לא נוצר נזק בטווח הזמן, וכי אינטרס האוניברסיטה לתשלום מס אמת ייפגע אם תתקבל טענת השיהוי", קבעה השופטת.
אוניברסיטת בר אילן, המוגדרת כמוסד ללא כוונת רווח, זכתה מפטור בשל היותה "מוסד מתנדב לשירות הציבור". במהלך השנים קיבלה האוניברסיטה פטור מהממונה על מחוז ת"א במשרד הפנים. ב-2015 האריכו האוניברסיטה ועיריית רמת גן את ההסכם ביניהן לגבי הפטור מארנונה עד לשנת 2023.
במקביל, פנתה האוניברסיטה למשרד הפנים בבקשה להכיר בה כמוסד מתנדב, אולם הממונה סירב לדון בבקשתה, בטענה שהוגשה באיחור. באמצעות עורכי הדין עפר שפיר ורועי גנוט, פנתה האוניברסיטה לבית המשפט המחוזי וטענה כי בקשתה נדחתה אך ורק בשל "פגם פרוצדורלי", וכי איחור בהגשה אינו מצדיק את ביטול הפטור.
האוניברסיטה טענה עוד שמצב המוסד לא השתנה, ושהיא עדיין עומדת בקריטריונים המצדיקים את המשך הפטור מארנונה. עוד נטען כי גם בעבר הוענק לה פטור בלא שהגישה בקשות לכך, ולכן המדיניות של משרד הפנים השתנתה לפתע באופן חד-צדדי ופסול.
המדינה טענה מנגד כי לא מתקיימות נסיבות המצדיקות את קבלת הבקשה של האוניברסיטה, שתגרום לפגיעה בשוויון, בשל בקשות אחרות שהוגשו באיחור.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה