חדשות רמת גן-גבעתיים

ה"סבבוס" חוזר לפעול החל מסוף השבוע הקרוב

חדשות רמת גן-גבעתיים5 בינואר 2020    3 דקות
0

ברוב קולות, אישרה מועצת העיר את תקצוב המיזם, שיחזור לפעול במתכונת מורחבת, ב-2.5 מיליון שקל • באופוזיציה תקפו את יו"ר ש"ס, שתמך בתקציב ושלטענתם "מכר את השבת בעבור כיסא" • עו"ד מנחם דוד: "הם מתוסכלים מכך שאני סגן ראש העירייה, בעוד הם מחפשים עצמם באופוזיציה"

ה"סבבוס" חוזר לפעול החל מסוף השבוע הקרוב
ה"סבבוס" חוזר. ארבעה קווים במקום שניים ׀ צילום: דוברות העירייה

 

קווי התחבורה הציבורית "סבבוס" יחזרו לפעול החל מסוף השבוע הקרוב ברמת גן, ובמתכונת מתוגברת. התקצוב לחידוש התחבורה הציבורית אושר במסגרת תקציב העירייה, שבו תמך גם סגן ראש העירייה מטעם ש"ס עו"ד מנחם דוד.
בנוסף לשני הקווים שיגיעו למוקדי הבילוי וסמוך לטיילת בתל אביב, תפעיל העירייה שני קווים נוספים – קו מיוחד לאירועי ספורט גדולים וקו למקומות תיירותיים ואתרי טבע. במהלך חודש הסליחות, תפעיל העירייה באמצע השבוע את קווי "סבבוס" לציבור שירצה להגיע לסליחות בכותל המערבי בירושלים.
רמת גן הייתה העיר הראשונה בגוש דן, שבה הופעלה תחבורה ציבורית בסופי שבוע, החל מסוף יולי. קווי ה"סבבוס", שהם ללא תשלום, עוררו מחאות בקרב הציבור הדתי והחרדי, ואף גררו כמה הפגנות מחאה. עם זאת, האוטובוסים היו מלאים, וראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, אמר אז: "היינו חלוצים ופורצי דרך". לאחר החגים הופסקה הפעלת קווי ה"סבבוס", עד לגיבוש המתכונת החדשה והתקצוב, ועתה הם חוזרים לפעול בחוצות העיר.
לפני כחודש וחצי החלו לפעול במטרופולין תל אביב קווי "נעים בסופ"ש". במיזם שותפות, נכון לעכשיו, עיריות תל אביב, גבעתיים, רמת השרון וקריית אונו. ברמת גן הוחלט להמשיך בהפעלה עצמאית של ה"סבבוס", בין היתר מפני שהרשויות שהחלו להפעיל תחבורה ציבורית בסופי השבוע לא הסכימו שהמהלך הכולל ייקרא "סבבוס".
בישיבה הסוערת של מועצת העירייה, שהתקיימה ביום ראשון השבוע, אושר תקציב מיוחד בסך 2.5 מיליון שקל, שבמסגרתו תפעיל העירייה את התחבורה הציבורית בשבת בשנה הקרובה. ההצבעה עוררה סערה, לאחר שעו"ד מנחם דוד הצביע בעד התקציב, שכלל גם את התחבורה הציבורית בשבת.
חבר מועצת העיר אביהוא בן משה תקף בחריפות את עו"ד דוד: "מי שסיפר במערכת הבחירות שמפלגתו היא המפלגה היחידה שתשמור על השבת בעיר, התגלה כאחרון הפוליטיקאים, כשהפך את הכסף למהות הכל ומכר את השבת בעבור כיסא. סיעת ש"ס בראשות מנחם דוד צריכה להתבייש, כשהיא נאחזת בקרנות הקואליציה הפוגענית ביותר לצביונה הדתי של העיר. אין לי ספק שסיעת ש"ס תימחק מהמפה הפוליטית בבחירות הבאות".
גם חבר המועצה עו"ד זוהר ישרים, שנבחר מטעם ש"ס ועבר לספסלי האופוזיציה, הגיב בחריפות: "צר לי שביום שאנו מדליקים את הנר השמיני של חנוכה עוברת כזו החלטה, שיש בה הרבה חושך. עוד יותר כואב היה לראות שכל חברי הקואליציה אישרו פה אחד את התקציב הזה. נדהמתי לראות שאפילו חבריי לסיעה הצביע בעד ה'סבבוס'".
עו"ד דוד דחה בתוקף את הטענות: "מנסים להציג מצג כוזב כלפיי, כאילו שאני בעד תקצוב נסיעות לים בשבת, בעוד שלא צריך להיות חכמולוג גדול כדי לדעת שאני נגד לחלוטין. זה מעשה ציני של גורמים באופוזיציה, שנסחפים ומעוותים את העובדות, מתוך ייאושם ותסכולם על כך שנזרקו לאופוזיציה – והכל על מנת לנסות להטיל בי דופי, תוך ניצול עובדות באופן לא ראוי. ברור לחלוטין שאני נגד תחבורה ציבורית בשבת ונגד מימונה מתקציב העירייה".
לטענתו, במהלך ישיבת ועדת הכספים שבה השתתף לא דובר כלל על תקצוב התחבורה הציבורית בשבת, וכאשר החלה ישיבת מועצת העירייה בנושא התקציב, הוא נאלץ להיעדר ממנה לשעתיים, וחזר להצבעה לקראת סוף הערות האופוזיציה. "כשהגיעה ההצבעה, הייתי עם הקואליציה, בעד אישור התקציב ונגד עמדת האופוזיציה. אם הייתי ער לעניין תקצוב התחבורה הציבורית בשבת, הייתי מביע את הסתייגותי מסעיף אישור המימון במסגרת התקציב. חבל מאוד שחברי האופוזיציה מגיעים לשפל שכזה, שמוביל אותם להעלים מהציבור את מלוא העובדות, והכל בשל תסכולם שאני סגן ראש העירייה והם מחפשים את עצמם באופוזיציה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה