חדשות רמת גן-גבעתיים

נחתם הסכם הגג "רמת גן 2030"

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בינואר 2020    3 דקות
0

על ההסכם, שטעון את אישור מועצת העיר, חתמו שר האוצר, שרת הבינוי, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל וראש העירייה • במסגרת התכנית, בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל, ישודרגו התשתיות בעיר וייבנו אלפי יחידות דיור חדשות ומאות אלפי שטחי תעסוקה ומסחר

נחתם הסכם הגג "רמת גן 2030"
שמרון, כחלון, שאמה הכהן ושאשא-ביטון. "אירוע היסטורי" ׀ צילום: משה כהן

 

9,322 יחידות דיור במכרזי קרקע של רשות מקרקעי ישראל ייבנו במזרח רמת גן. בנוסף, המדינה תתקצב ביותר מחצי מיליארד שקל פרויקטים של פיתוח ותשתיות בעיר. כך נקבע בהסכם הגג שנחתם לאחר משא ומתן ממושך, בטקס חגיגי שהתקיים במוזיאון לתולדות רמת גן בבית קריניצי.
על הסכם הגג, שטעון את אישור מועצת העיר, חתמו שר האוצר משה כחלון, שרת הבינוי ד"ר יפעת שאשא-ביטון, ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן ומנכ"ל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון. על פי ההסכם, מרבית יחידות הדיור ייבנו במסגרת מכרזים שתפרסם רשות מקרקעי ישראל סמוך לבית החולים שיבא ומחנה תל השומר, שבמסגרתם יוקצו דירות לפרויקט מחיר למשתכן ולצעירים ילידי העיר. "אני מקווה שבעתיד יפנו גם את הבקו"ם, ואז ניתן יהיה לבנות עוד אלפי דירות", אמר כחלון.
בנוסף, ייבנו על פי ההערכות כ-4,000 יחידות דיור נוספות בקרקעות פרטיות באזור. עוד נקבע בהסכם כי ישווקו כ-900 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, שיכללו גם הקמת שלושה מגדלים בגובה של יותר מ-50 קומות במשולש הבורסה. המדינה תשקיע בהסכם הגג "רמת גן 2030" כ-1.4 מיליארד שקל, מהם יוקצו 551 מיליון שקל לפרויקטים גדולים של תשתיות ברמת גן.
שאמה הכהן, שהגדיר את ההסכם כ"אירוע היסטורי", הודיע שעבודות התשתית יכללו הקמת שלושה גשרים מעל כביש 4 – גשר מרכזי לכלי רכב ושניים נוספים להולכי רגל ורוכבי אופניים. זאת, בהשקעה של יותר מ-60 מיליוני שקל. בנוסף, יושקעו כ-200 מיליון שקל בסלילה של יותר מ-5.5 ק"מ של כבישים, בניסיון לתת מענה לעומסי התנועה המכבידים משנה לשנה.
ההסכם כולל גם את "החייאת מרכז העיר". במסגרת זו יוקם בכיכר אורדע שברחוב ביאליק חניון תת-קרקעי, שיכלול מאות מקומות חניה. בנוסף, יושקעו עשרות מיליוני שקלים בפיתוח מרכז העיר, מכיכר אורדע דרך שדרות הילד ועד לגן המלך דוד. הפארק הלאומי והספארי ישודרגו בהשקעה של יותר מ-80 מיליון שקל. על פי התכניות, יוקמו בעתיד טיילת וחומה שקופה מסביב לספארי.
"ההסכם מהווה את הבסיס לתכנית האסטרטגית של רמת גן לעשור הקרוב, והוא מציב את העיר בעמדת זינוק לעבר מימוש פוטנציאל אדיר", ציין שאמה הכהן. "ההסכם מהווה תכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגי לעשור הקרוב, עבור השכונות החדשות במזרח העיר, וכן תכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגית עבור התחדשות השכונות הוותיקות".
שאמה הכהן דחה את טענות חברי האופוזיציה, שטענו כי לפני חתימת ההסכם היה צורך להביאו לאישור מועצת העיר. "ההסכם מותנה באישור המועצה. שיפרנו אותו משמעותית, את הטיוטה שגובשה בקדנציה הקודמת", הוא אמר.
בטקס אמר כחלון: "הסכם הגג הוא התשתית של רמת גן לצמוח ולהתפתח בעשורים הקרובים. לעיר יש פוטנציאל אדיר להיות מובילה לתושביה ואבן שואבת לעסקים מהארץ ומהעולם. הדורות הבאים לא יסלחו למי שיבטל את תכנית מחיר למשתכן ויעדיף את האינטרסנטים על פני הזוגות הצעירים והילדים שלהם".
רמה אחרת
בתוך כך, חברות סלע בינוי ואיסתא נכסים, המקימות את פרויקט רמת אפעל החדשה, הודיעו על קבלת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת גן. מדובר בבניית שכונת מגורים חדשה בצמוד לשכונת רמת אפעל הוותיקה, מול כפר אז"ר ובסמוך למרכז הרפואי תל השומר, לכביש 4 ולצומת אלוף שדה.
במסגרת הפרויקט, ייבנו כ-400 יחידות דיור בעשרה בניינים בגובה של 14-10 קומות. בעתיד צפוי לעבור בסמוך תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה. על תכנון הפרויקט הופקד משרד יסקי, מור סיוון אדריכלים ומתכנני ערים. "קבלת ההיתר מהווה שלב משמעותי בפיתוח השכונה החדשה", ציין מנהל השיווק בחברת סלע בינוי, מורן בן שלוש.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה