חדשות רמת גן-גבעתיים

עדויות מראש בניין לוהט

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בינואר 2020    דקה אחת
0

עדויות הדיירים, עוברים ושבים וכוחות ההצלה על השריפה שפרצה אמש בלב העיר, מבניין מגורים שברחוב ביאליק

עדויות מראש בניין לוהט
באדיבות מד"א

השריפה שפרצה אתמול (31/12) בקומה העליונה, ברחוב ביאליק, התפשטה במהירות דרך תעלת הצנרת החשמלית לארונות החשמל בכל הקומות וגרמה לשריפתם בכל קומה. בתחילה היה חשש מאירוע רב נפגעים וגם הוחשו צוותים מוגברים של מד"א וכוחות משטרה. הרחובות באזור נסגרו ובמקביל לפעולות להשתלטות על השרפה שהחלה בקומה העליונה, החלו צוותים לסרוק את הדירות, מחשש ללכודים. במהלך הסריקות חולצו 14 דיירים לכודים, חלקם באמצעות מנוף גבהים.

"החשמל בבית פתאום נפל והיתה הפסקת חשמל. יצאתי מהדירה למדרגות ואז ראיתי את ארון החשמל בוער", סיפר יוסי, דייר המתגורר בקומה השלישית בבניין – "היתה בהלה ואנשים לא ידעו בהתחלה מה לעשות. אני ועוד כמה דיירים נחלצנו לבד, אבל היו דיירים נוספים שנלכדו בתוך הדירות בגלל האש שהיתה בארון החשמל בכל קומה".

כרמלה, דיירת נוספת בבניין, שהוזעקה מעבודתה בעקבות השריפה, סיפרה: "הזעיקו אותי ואני לא יודעת מה מידת הנזק. החשש הגדול הוא שלא נוכל לחזור מהר הביתה, כי ארונות החשמל נשרפו ויהיה צורך בהתקנת תשתית חדשה לחשמל בבניין".

צעירה נוספת המתגוררת בבניין סיפרה: "יצאתי עשר דקות לפני שפרצה השריפה. המראות של העשן והלכודים שחולצו הלחיצו את כולנו. חששתי מאסון כבד".

חברת החשמל ניתקה את זרם החשמל לבניין ובכירים בעירייה, בהם ראש העירייה כרמל שאמה הכהן והסמנכ"ל עזרא נחום הממונה על מחלקת התשתיות, הגיעו למקום.

"כל לוחות החשמל נפגעו בצורה קשה ביותר. חברת החשמל תחכה שהרטיבות מהמים תתייבש ורק אז תחליף את לוחות החשמל", העריך עובד בעירייה – "זה יקח לדעתי לפחות 12-10 ימים עד שניתן יהיה להחזיר את זרם החשמל".

עובדים מאגף הרווחה שהוזעקו למקום, הציעו חלופה לדיור עד שהבניין יוכשר. ובמקביל הוצבה שמירה בכניסה לבניין, למניעת מעשי ביזה וגניבה.

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה