חדשות רמת גן-גבעתיים

"היא משלנו"

חדשות רמת גן-גבעתיים31 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

הגברת הראשונה של התיאטרון, כלת פרס ישראל ואזרחית הכבוד של גבעתיים, השחקנית ליא קניג, חגגה 90 באירוע מרגש בבית הנשיא • ריבלין: "אי אפשר לדמיין את התרבות הישראלית שלנו בלעדייך"

"היא משלנו"
קניג וריבלין. "מאחל לכולנו, שנמשיך ליהנות ממך" ׀ צילום: דוברות משכן נשיא המדינה

 

בטקס מרגש, חגג נשיא המדינה ראובן ריבלין יום הולדת 90 לגברת הראשונה של התיאטרון, כלת פרס ישראל השחקנית ליא קניג, שהיא תושבת גבעתיים ואף זכתה בתואר אזרחית כבוד של העיר.
קניג, שבטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, הדליקה משואה יחד עם השחקן זאב רווח מרמת גן, העניקה לנשיא ריבלין במתנה ספר שירים של שיבטה טויו, משוררת יפנית, שהחלה לכתוב רק בגיל 94, ואמרה לו בצחוק שגם היא "יוצרת בתחילה דרכה".
"כבר בת 90. את הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי ואחת האמהות הבולטות של התרבות העברית בעת החדשה", בירך ריבלין בהתרגשות את קניג. "אי אפשר לדמיין את התרבות הישראלית שלנו בלעדייך. הסיפור האישי שלך הוא הסיפור של רבים – סיפורו של דור שהשתתף בהקמתה של המדינה הציונית הצעירה".
בהמשך דברי הברכה, אמר ריבלין: "אני מאחל לכולנו שנמשיך ליהנות ממך עוד שנים רבות, שנמשיך להיות צופייך ומעריצייך, שתזכי לבריאות איתנה, שתאפשר לך להמשיך להופיע בשורה הראשונה של במת התרבות הישראלית". בסיום דבריו, פנה הנשיא למברכים שליוו את קניג ואמר: "תשמרו עליה, כי כל עוד היא על הבמה היא שומרת על כולנו".
גם ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בירך את קניג: "בשם כל תושבי גבעתיים, אני רוצה לאחל לאזרחית הכבוד שלנו, שחקנית התיאטרון המיתולוגית ליא קניג, מזל טוב ושפע ברכות לרגל יום הולדתה ה-90. קניג הפכה לאגדה בחייה, מגדולות שחקני התיאטרון שהיו לעם היהודי מאז ומעולם. אישה לבבית, צנועה ונערצת, והיא משלנו, כאן מגבעתיים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה