חדשות רמת גן-גבעתיים

"היא משלנו"

חדשות רמת גן-גבעתיים31 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

הגברת הראשונה של התיאטרון, כלת פרס ישראל ואזרחית הכבוד של גבעתיים, השחקנית ליא קניג, חגגה 90 באירוע מרגש בבית הנשיא • ריבלין: "אי אפשר לדמיין את התרבות הישראלית שלנו בלעדייך"

"היא משלנו"
קניג וריבלין. "מאחל לכולנו, שנמשיך ליהנות ממך" ׀ צילום: דוברות משכן נשיא המדינה

 

בטקס מרגש, חגג נשיא המדינה ראובן ריבלין יום הולדת 90 לגברת הראשונה של התיאטרון, כלת פרס ישראל השחקנית ליא קניג, שהיא תושבת גבעתיים ואף זכתה בתואר אזרחית כבוד של העיר.
קניג, שבטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, הדליקה משואה יחד עם השחקן זאב רווח מרמת גן, העניקה לנשיא ריבלין במתנה ספר שירים של שיבטה טויו, משוררת יפנית, שהחלה לכתוב רק בגיל 94, ואמרה לו בצחוק שגם היא "יוצרת בתחילה דרכה".
"כבר בת 90. את הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי ואחת האמהות הבולטות של התרבות העברית בעת החדשה", בירך ריבלין בהתרגשות את קניג. "אי אפשר לדמיין את התרבות הישראלית שלנו בלעדייך. הסיפור האישי שלך הוא הסיפור של רבים – סיפורו של דור שהשתתף בהקמתה של המדינה הציונית הצעירה".
בהמשך דברי הברכה, אמר ריבלין: "אני מאחל לכולנו שנמשיך ליהנות ממך עוד שנים רבות, שנמשיך להיות צופייך ומעריצייך, שתזכי לבריאות איתנה, שתאפשר לך להמשיך להופיע בשורה הראשונה של במת התרבות הישראלית". בסיום דבריו, פנה הנשיא למברכים שליוו את קניג ואמר: "תשמרו עליה, כי כל עוד היא על הבמה היא שומרת על כולנו".
גם ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בירך את קניג: "בשם כל תושבי גבעתיים, אני רוצה לאחל לאזרחית הכבוד שלנו, שחקנית התיאטרון המיתולוגית ליא קניג, מזל טוב ושפע ברכות לרגל יום הולדתה ה-90. קניג הפכה לאגדה בחייה, מגדולות שחקני התיאטרון שהיו לעם היהודי מאז ומעולם. אישה לבבית, צנועה ונערצת, והיא משלנו, כאן מגבעתיים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה