חדשות רמת גן-גבעתיים

"רמת גן תהפוך לרמת הייטק"

חדשות רמת גן-גבעתיים29 בדצמבר 2019    5 דקות
0

בראיון ראשון מפרטת מחזיקת תיק החדשנות בעירייה, עדנה וידל, את התכניות היומרניות שלה • "רמת גן היא עיר של מצוינות, ונוצר חלון הזדמנויות לצאת לדרך חדשה" • "העיר החכמה חשובה לכולם", היא אומרת

"רמת גן תהפוך   לרמת הייטק"
וידל. "באתי ליישם חזון, אני לא מחפשת קריירה חדשה" ׀ צילום: באדיבות המצולמת

 

חיישני בקרה בפחי האשפה, עמדות הטענה לכלי רכב חשמליים בסמוך לבנייני משרדים ומגורים בעיר, תאורת רחוב המבוססת על אנרגיית שמש ורכבים אוטונומיים שינועו בשבילי הספארי והפארק הלאומי – כל אלה צפויים להגיע לרמת גן בשנים הבאות, אומרת מחזיקת תיק החדשנות בעיריית רמת גן, עדנה וידל, המציגה את התכניות היומרניות שלה – "המהפכה החכמה".
לדברי וידל, "האנושות מגיעה לסוג של המצאת הגלגל. תנופת הפיתוח הטכנולוגי, שמשרתת כבר תחומים רבים, תהפוך לחלק מהחיים בעיר", היא מציינת. וידל, שגדלה ומתגוררת ברמת גן, ניהלה עד לפני כשנתיים את תיכון מקיף י"ב בראשון לציון.

לחיים הפוליטיים נכנסה וידל לקראת הבחירות באוקטובר 2013, כשהוצבה במקום השני ברשימת יש עתיד, אחרי עו"ד גלעד שריר. "גלעד גייס אותי לעניין", היא מספרת. "באתי לפעילות חדשה ומאתגרת, כדי ליישם חזון. אני לא מחפשת קריירה חדשה", היא מבהירה. "הייתה תחושה של קיפאון בעיר. עד לפני שנה רמת גן הייתה עיר מנומנמת. הרגשתי שהיא כבר לא עיר גנים, כבר לא עיר מובילה וכבר לא אטרקטיבית. באתי לשנות ולקדם", היא מצהירה.

אנחנו יושבים ברמת חן. נראה שאיכות החיים כאן די גבוהה.
"שכונות כמו רמת חן, תל גנים, קריית קריניצי ושיכון ותיקים לא משקפות את רמת גן. לך לאזורים אחרים בעיר ותראה דברים שונים. רחוב ביאליק הלך ודעך, ואני יכולה לתת לך עוד דוגמאות".
איך זה קרה?
"כמו שאמרתי, הייתה תחושה של נמנמת. בעירייה נרדמו בשמירה במשך שנים ארוכות". לדבריה, יש להשקיע משאבים רבים כדי שרמת גן תחזור להיות עיר מובילה, ולא רק בחדשנות. "תראה מה קורה בספורט – זו רק דוגמה לכך שרמת גן מאחור".
אבל למשחקים מגיעים רק מאות צופים. למה לשפוך על זה כסף?
"אין סיבה שלא יגיעו אלפים. אם יהיו קבוצות אטרקטיביות, הצופים יגיעו. יש פוטנציאל להרבה אוהדים לקבוצות הרמת גניות. אני מאמינה בעתיד הספורט בעיר".
ומה עם אצטדיון רמת גן, שהפך לפיל לבן?
"גם כאן רמת גן נרדמה בשמירה. אחרי שבנו אצטדיונים גדולים כמו סמי עופר בחיפה, טדי בירושלים ובלומפילד בתל אביב, אני לא רואה טעם בבניית אצטדיון גדול נוסף. היה צריך לעשות את זה לפני 15 שנה".
אז רמת גן תישאר ללא אצטדיון עירוני?
"אפשר לבדוק אפשרות בווינטר. במתחם אצטדיון רמת גן צריך יהיה לבנות מתחם תעסוקה ומשרדים, כמו בבורסה. עלינו לשוב להיות מובילים גם בתחום הזה".
את מרוצה ממערכת החינוך בעיר?
"רמת גן היא עיר עם חתך אוכלוסייה טוב. יש בעיר אוכלוסייה חזקה, ורואים את זה בחתך הסוציו-אקונומי הגבוה. יש כאן גם צוות חינוכי טוב ומורים איכותיים. אבל להגיד שאני מרוצה – זה מסוכן. תמיד יש לאן לשאוף ולהתקדם. אחד היעדים החשובים שלנו יהיה לשלב את ההייטק במערכת החינוך.
"ברמת גן פועלות כ-300 חברות הייטק. עלינו ליזום תכניות הדרכה לתלמידים במסלול המדעי והטכנולוגי, עם תמיכה מחברות הייטק ומאוניברסיטת בר אילן ובית החולים שיבא, הפועלים בעיר. היעד הוא להפוך את רמת גן לרמת הייטק, כדי שהחדשנות תוביל גם במערכת החינוך".

וידל מדברת בהתלהבות על שורת תכניות, שאמורות להפוך את רמת גן לעיר חכמה. "חיישני זבל יותקנו על גבי פחים ויאפשרו שליטה על התפעול והפינוי. יהיו מקרים שפחים מלאים יפונו פעמיים ואפילו שלוש פעמים ביום, וניתן יהיה לדלג על פינוי פחים ריקים. האיסוף יהיה על פי הצרכים".
וידל מספרת גם על פיילוט להצבת עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים בעיר. "זה העתיד", היא אומרת. "העמדות יוצבו במקומות ציבוריים, ובכל בניין פרטי חדש שייבנה תהיה חובת התקנה לעמדת הטענה". תכנית נוספת, המצויה כבר בשלבי ביצוע היא היישומון העירוני, שמציג פעילויות עירוניות ומאפשר לבצע פעולות באמצעות הטלפון הנייד. לדברי וידל, מדובר ב"מהפכת שירות. חשוב שהצעירים ירגישו שהם מתגוררים בעיר עדכנית. נעניק גם הדרכות לוותיקים".

וידל חושפת עוד תכנית, להתקנת עמודי תאורה ברחובות המבוססים על אנרגיית שמש. "זה יביא לחיסכון בהוצאות החשמל", היא מסבירה. בנוסף, יש לה גם פתרונות לבעיות התנועה בעיר. "בקרת הרמזורים חייבת להיות מטרופולינית, כלומר מתוכננת עם הערים הסמוכות. באגף ההנדסה יושבים על תכנון מערך האוטובוסים מחדש. ניצור נגישות תחבורתית ונשלב יותר מיניבוסים. אני מאמינה שבעתיד יהיו יותר שיתופי פעולה בין הערים".
חידוש נוסף שצפוי ברמת גן הוא הנפקת כרטיס תושב, שלדברי וידל "יעניק הנחות בקניות בבתי עסק בעיר ובכניסה לספארי". בנוסף, היא אומרת, "אני מקווה שנקים מרכז חדשנות במבנה החדש באגם של הפארק הלאומי. המבנה העגול ייהרס וכבר נערכה תחרות אדריכלים".
אחרי שנה במערכת הפוליטית הסוערת, איך התחושה?
"אני מרגישה תחושת סיפוק ועשייה. יש לי שיתוף פעולה מצוין עם ראש העירייה, שפתוח לרעיונות חדשים, ועם ראש הסיעה גלעד שריר, המתמקד בקידום מכשור טכנולוגי. רמת גן היא עיר של מצוינות ונוצר חלון הזדמנויות לצאת לדרך חדשה. העיר החכמה חשובה לכולם".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה