חדשות רמת גן-גבעתיים

מתיחת הפנים של רחוב הירדן

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

בהשקעה של כ-3 מיליון שקל, מתכננת עיריית רמת גן לשפץ את הרחוב, כולל כיכר בצומת הירדן-נגבה, מדרכות חדשות, צמחייה, עמודי תאורה ופסי האטה • “הרחוב יעבור מהפך”, מבטיח מחזיק תיק הכספים בעירייה

מתיחת הפנים של רחוב הירדן
צומת הירדן-נגבה. “חלון הראווה של רמת גן” ׀ צילום: משה כהן

 

רחוב הירדן ברמת גן יעבור מתיחת פנים בהשקעה של כ-3 מיליון שקל. כך הודיע מחזיק תיק הכספים בעיריית רמת גן, אלי מוסרי (תנופה ירוקה).
“רחוב הירדן הוא ציר הכניסה והיציאה של מזרח רמת גן. אלפי כלי רכב עוברים ברחוב בשעות הלחץ, בבוקר ואחה”צ”, מציין מוסרי. “ברחוב, שסבל מהזנחה שנים ארוכות, יש גם עומסי תנועה כבדים ביותר בשעות הלחץ. היציאה מהירדן לציר אלוף שדה בבוקר יכולה לארוך גם 40-30 דקות”, אמר מוסרי.
מה תכלול תכנית השיפוץ?
"הרחוב יעבור מהפך. תיבנה כיכר בצומת הירדן-נגבה, ייסללו קטעי אספלט בכביש המשובש, המדרכות ברחוב יוחלפו, תישתל צמחייה חדשה, יותקנו עמודי תאורת לד ופסי האטה, בין השאר כדי להתמודד עם נהיגה במהירות מסוכנת של רוכבי אופנועים. הרחוב יהפוך לחלון ראווה של הכניסה הדרומית לרמת גן", מבטיח מוסרי.
אתה מדבר על פקקי תנועה, אבל התכנית לא כוללת הוספת נתיבים.
"במקביל לשיפוץ, תוגבר האכיפה. בשעות הבוקר פקחים ירשמו קנסות לכלי רכב שמחנים בחניות כפולות וגורמים לגריעת נתיב נסיעה. לא תהיה איתם פשרה. מי שירצה לפרוק סחורה, שלא יעשה זאת דווקא בשעות הלחץ".
למרות סימון קו ההפרדה הלבן לרכבים המגיעים מצומת אלוף שדה לרחוב הירדן, נמשכת תופעת גניבת הפקק על ידי נהגים. לזה יש פתרון?
"המשטרה תגביר שם את האכיפה. נבדקת הצבת מצלמות אכיפה, והארכנו את הסימון בעוד כמה מטרים. התופעה הזו תיפסק".
אכיפה בלבד תפתור את מצוקת פקקי התנועה?
"אנחנו בודקים עוד פתרונות יצירתיים. אחד מהם הוא הוצאת הסעות מאורגנות לתלמידים בתיכון בליך. במקום שמאות כלי רכב של הורים ייקחו אותם לתיכון, עדיף להוציא בשעה 7:30 אוטובוסים מהירדן".
מתי כל זה אמור לקרות?
"במהלך 2020. תושבים רבים בדרום-מזרח העיר מצפים לשינוי בקוצר רוח. כבר כיום, המצב ברחוב קשה, וזה עוד לפני שהחלו העבודות להקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה, שיעבור בציר אלוף שדה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה