חדשות רמת גן-גבעתיים

עיריית גבעתיים מטילה מגבלות על הקורקינטים

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

פקחי העירייה החלו להטיל קנסות ולהחרים קורקינטים שיתופיים שאינם עומדים בהסכמי ההסדרה במרחב הציבורי • ראש העירייה: “מדובר בעתיד התחבורה העירונית במטרופולין, אך הכרחי להסדיר כראוי את פעילות הקורקינטים בעיר”

עיריית גבעתיים מטילה מגבלות על הקורקינטים
קורקינטים בעיר. "ההסדרה טובה לכולם" ׀ צילום: דוברות העירייה

 

פקחים של עיריית גבעתיים החלו להטיל קנסות ולהחרים קורקינטים שיתופיים של חברות השכרה, שאינם עומדים בהסכמי ההסדרה במרחב הציבורי. בעירייה הבהירו כי הכלים השיתופיים מוחרמים על ידי הפקחים מפני שהם מפריעים למעבר הולכי רגל במדרכות, חוסמים כניסות לבתים או תחנות אוטובוס, או מושארים במקומות שבהם קיימת הפרעה לציבור.
בגבעתיים פועלות כיום שלוש חברות להשכרת קורקינטים חשמליים, המספקות פתרונות תנועה לרבים מתושבי העיר, אך לצד הפתרונות, מייצרת התופעה גם אתגרים רבים. לפני כחודש וחצי הוחלט להטיל על החברות נהלים מחייבים, שבהם גם היתרים ואישורי ביטוח, שבלעדיהם היא אינה רשאית לפעול. בין השאר, הפיצה עיריית גבעתיים לחברות השונות סט נהלים חדש להסדרת התנהלותם של כלי התחבורה השיתופיים (בעיקר קורקינטים) במרחב הציבורי.
הנהלים, שגובשו לאחר התייעצות עם החברות המפעילות, נועדו להגדיר ולהסדיר את גבולות הגזרה והפעולה של כלי התחבורה השיתופיים בשטח הציבורי. לאחר תקופה שהוגדרה כ”התארגנות”, החלה כעת האכיפה בפועל. “תופעת הקורקינטים החשמליים במרחב הציבורי היא תופעה חדשה יחסית, שתופסת תאוצה מהירה בישראל ובעיקר בגוש דן הצפוף והפקוק”, ציין ראש עיריית גבעתיים רן קוניק. “אין ספק שאמצעי התחבורה הציבוריים והשיתופיים הם עתיד התחבורה העירונית במטרופולין, אך הכרחי להסדיר כראוי את פעילותם ברחבי העיר”.
לדבריו, “במהלך גיבוש נוהלי ההסדרה, חשוב היה לנו להיוועץ עם החברות, כדי לרתום אותן להבנה שמדובר בהסדרה טובה לכל הצדדים. אני מברך על ההסדרה ומודה לכל השותפים”, סיכם קוניק.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה