חדשות רמת גן-גבעתיים

“אנחנו נופלים בין הכיסאות של העיריות ומשרד התחבורה”

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בדצמבר 2019    3 דקות
0

תושבים המתגוררים סמוך לדרך בן גוריון קובלים על כך שאין תחבורה ציבורית ליד ביתם • במשרד התחבורה מפילים את האחריות על העיריות • בגבעתיים מפנים אצבע מאשימה לעבר רמת גן, ושם אומרים: "התושבים צודקים, הצבת התחנה החדשה אושרה"

“אנחנו נופלים בין הכיסאות של העיריות ומשרד התחבורה”
תחבורה ציבורית בעיר. “מתחננים כבר שנה” ׀ צילום: אלוני מור

 

“אנחנו סובלים סבל בל יתואר בגלל היעדר נגישות לתחבורה ציבורית במרחק סביר”, טוענים דיירים המתגוררים בגבעתיים וברמת גן, בסמוך לדרך בן גוריון פינת פבריגט. “כבר שנה שלמה שאנחנו מתחננים וכל הזמן שומעים שזה בטיפול, אבל בינתיים אין לנו תחבורה ציבורית במרחק של הליכה סבירה”, אומרת דיירת המתגוררת ברחוב בן צבי בגבעתיים. “עד לפני כשנה, קו 52 היה היחיד באזור והייתה תחנת אוטובוס בריינס 66, אבל עכשיו אנחנו צריכים ללכת למרחק של שתי תחנות עד לתחנה שמול בית ויצו בדרך בן גוריון”.
לדבריה, היא מתקשה בהליכה, ובשל כך נאלצת לעתים להישאר בביתה ולא יכולה להתנייד. “היו אמורים להציב תחנה בסמוך לשני בתי הכנסת בבן גוריון 234 פינת פבריגט, אבל כל הזמן אני שומעת הבטחות, וכבר עברה שנה. אנחנו חסרי אונים, לא יודעים מה אפשר עוד לעשות. אנחנו נופלים בין הכיסאות של עיריות רמת גן, גבעתיים ומשרד התחבורה”, היא מוסיפה ומפצירה: “תדאגו למבוגרים ולאמהות עם ילדים, ותציבו סוף-סוף את תחנת האוטובוס בבן גוריון 234, כדי שנוכל לנוע בתחבורה הציבורית”.
ממשרד התחבורה נמסר: “הצבת תחנת אוטובוס הינה באחריות הרשות המקומית. אם תוגש לרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה תכנית להצבת תחנה, ניתן יהיה לשקול הוספת עצירה במקום המבוקש”. מעיריית גבעתיים נמסר: “כבר חצי שנה אנחנו פונים לעיריית רמת גן, שתציב את תחנת האוטובוס ותקל על תושבים רבים באזור. אנו מצפים שהבקשה שלנו תיענה”.
מעיריית רמת גן נמסר: "התושבים צודקים במאה אחוז, ובהתאם לכך, ועדת התנועה בעירייה אישרה את הצבת התחנה החדשה. לצורך סיום ביצוע הרכבת התחנה ברחוב בן גוריון 234, נדרש גם אישור ממשרד התחבורה, שטרם התקבל".

“בשורה נהדרת”
בתוך כך, על רקע הניסיונות לשדרג את התחבורה הציבורית, החל מאמצע החודש הבא ישופרו תדירות ואורך קווי האוטובוס 58 ו-23 העוברים בגבעתיים. בעירייה, שיזמה את הפנייה למשרד התחבורה, הודיעו שקו 23 יגיע עד לסוף רחוב ריינס וימשיך משם למתחם כורזין, דרך רחוב בן גוריון. זאת, במטרה להעניק פתרון לתושבים המתגוררים ברחובות ריינס, בן צבי ובן גוריון.
קו 58 יעבור דרך הרחובות ריינס והכנסת, ויגיע עד לרכבת צפון בתל אביב, מתחם הבורסה וקניון איילון ברמת גן. בנוסף, גם תדירות הקווים ושעות הפעילות יוגברו ויוארכו. השינויים בשני הקווים, אמורים על פי ההערכות לסייע בשיפור התחבורה הציבורית באזור בימי חול עמוסים ופקוקים, בעיקר בשעות הלחץ של הבוקר ואחה”צ.
“זו בשורה נהדרת לתושבי העיר, ובמיוחד לתושבים שלהם לא היו קווים קרובים למקום מגוריהם. אנו פועלים ללא לאות מול משרדי הממשלה, אך גם באופן עצמאי, על מנת לשפר ולשדרג את מערך התחבורה הציבורית ולתת פתרון הולם לכל התושבים בכל אזורי העיר, כולל התניידות בסופי שבוע”, ציין ראש עיריית גבעתיים רן קוניק.
במקביל, נודע כי מתקיימים דיונים להכנת תכנית חדשה לרישות התחבורה הציבורית ברמת גן. בעירייה כבר נערכים לחידוש שירותי ה“סבבוס” בימי שישי בערב ובשבתות החל מראשית החודש הבא. קווי "סבבוס" יפעלו במקביל לרשת ההיסעים “נעים בסופ”ש”, המשותפת לארבע רשויות בגוש דן – גבעתיים, קריית אונו, רמת השרון ותל אביב.
רשת הקווים הבין-עירונית פועלת בסופי שבוע ומחברת בין הערים, כדי לייצר רשת תחבורה מטרופולינית אפקטיבית בשישי-שבת. המערך כולל שישה מסלולים, שאורכם כ-300 ק”מ לאורכן ולרוחבן של הערים במטרופולין, ועוצר ביותר מ-500 תחנות. הקווים מבוססים על נגישות טובה ותדירות גבוהה יחסית אל מרכז הערים ובין השכונות השונות, בשעות שבהן תחבורה ציבורית סדירה אינה פעילה ותוך התחשבות באזורים שומרי שבת.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה