חדשות רמת גן-גבעתיים

תלמידי קלעי מגבעתיים נצחו במשפט "מכירת יוסף"

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בדצמבר 2019    2 דקות
0

תלמידי תיכון קלעי מגבעתיים ניצחו במשפט מבויים, במסגרת תחרות ארצית יוקרתית במוזיאון ארצות המקרא

תלמידי קלעי מגבעתיים נצחו במשפט "מכירת יוסף"
צילום באדיבות העירייה

תלמידי י׳  בתיכון קלעי גבעתיים ניצחו בתחרות ארצית ייחודית במשפט מבויים על סיפור מכירת יוסף בתנ"ך במסגרת פרויקט המנוהל על ידי מוזיאון ארצות המקרא שבירושלים והאגף למקצוע התנ״ך במשרד החינוך. לפרויקט הייחודי נבחרו שני בתי ספר בארץ אשר אחד משמש כתובע של הנאשמים והשני כסנגוריה כשלכל בית ספר מוצמד עורך דין פלילי שמלווה את הפרקליטים והכיתה בייעוץ משפטי לאורך כל הדרך.

תלמידי כיתה י׳ מתיכון קלעי, שימשו כחברי הסנגוריה של ראובן ויהודה במכירת יוסף. התלמידים התכוננו שבועות רבים לקראת המשפט בעבודה מאומצת על חקירה מעמיקה של החומר והראיות, לימוד שפת גוף ורטוריקה נכונה והכיתה עבדה בצוותים על הכנת סרטון, מצגות תלבושות, תפאורה וכמובן צוות פרקליטים ועדים. כחלק מהתהליך הזמין תיכון קלעי גם את רוני אלשייך מפכ״ל המשטרה לשעבר ואת עורך הדין הפלילי גילי פרידמן, שהרצו על ההיבט החוקי והפלילי שבמכירת יוסף. במהלך כל תקופת ההכנה ליווה עורך הדין ששי גז את צוות חברי הסנגוריה. עו"ד גז הגיע להרצות בתיכון קלעי על המשפט הפלילי בישראל ובהמשך חנך את הפרקליטים ואת עדי ההגנה כיצד יש לטעון טענות ולחקור בבית משפט.

את המשפט עצמו ניהל השופט אילון אינפלד אשר לאחר דיון משפטי ארוך פסק כי הנאשמים זכאים וכי ראובן ויהודה עשו כל שיכלו על מנת להציל את אחיהם הצעיר יוסף ובכך הכריע לטובת הסנגוריה מקלעי. התלמידים שמחו על הצלחתם ודיווחו  שעברו חוויה לימודית, משמעותית וערכית. ולא פלא שהיו מאושרים בעת קריאת הכרעת הדין לטובתם.

עו"ד ששי גז ציין לאחר המשפט כי "היה לי תענוג גדול לעבוד בפרויקט עם ילדים חכמים ומוכשרים, חדורי מוטיבציה ורצון להצליח. הייתי מעסיק אצלי כל אחד מהם. באשר לתוצאת המשפט, הניצחון היה מלא, למרות ההרשעה השולית בעבירה איזוטרית שגם התביעה לא ביקשה להרשיע בה בטיעונים בעל פה. נראה שהשופט רצה לתת גם לקבוצה השנייה לטעום מטעם הניצחון. מבחינה מקצועית, אני סבור כי השופט שינה את דעתו בעקבות הטיעונים וזו ההצלחה האמיתית. כן ירבו מורים ותלמידים כמוכם בישראל".

התלמידים שהשתתפו בפרויקט ציינו בין השאר כי: יצא לנו גם להכיר את מערכת המשפט לעומק וגם לחקור את אחד מהסיפורים המעניינים ביותר בתנ"ך. ההשתתפות במשפט עצמו הייתה חוויה ייחודית ומעשירה שניקח איתנו לכל חיינו.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה