חדשות רמת גן-גבעתיים

תיאטרון גבעתיים: פחות הצגות, יותר חוויות

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

כדי להתמודד עם תרבות המסכים, החליטו בתיאטרון העירוני להביא את המהפכה הדיגיטלית לקדמת הבמה • ביום משמש התיאטרון כחלל עבודה משותף, ובערב - כבמה למופעים

תיאטרון גבעתיים: פחות הצגות, יותר חוויות
בועז כהן בתיאטרון גבעתיים. אלבום מופת ׀ צילום: דוברות העירייה

בעבר תיאטרון היה מילה נרדפת למחזות של שייקספיר והמלט, אבל כיום התיאטרון מייצר תרבות חדשה, שמשלבת בין הישן והמוכר לחדש והמרתק. כדי להתמודד מול תרבות המסכים, שכובשת כל חלקת תרבות, החליטו בתיאטרון גבעתיים, שבחנוכה יקבלו יישומונים כמו יוטיוב, אינסטגרם וטיק-טוק את קדמת הבימה.
לאורך ימי החג, ייהנו בני הנוער שיגיעו לתיאטרון ממגוון מופעים, מתחם גיימרים ואטרקציות, מבוך לייזר, עמדות מולטימדיה ושולחנות משחק. בנוסף, משנה התיאטרון את "שבתרבות" המוכרת, ובמקומה יגיש גיל ריבה תכנית חדשה – "גיל ריבה משחק עם חברים". המפגש הבימתי כולל סדרת ראיונות עם דמויות בולטות מעולמות הבידור, הפוליטיקה והתרבות, כשהוא מחזיר אותם למסע נוסטלגי במנהרת הזמן.
לאחרונה, פתח התיאטרון את דלתותיו גם בשעות היום, כחלל עבודה משותף לתושבים המעוניינים במקום עבודה. התיאטרון מציע חלל שקט, עם פינת קפה ואינטרנט חופשי לשימוש, בניסיון לעבוד ללא הפרעה ומבלי להוציא אלפי שקלים בבתי קפה. כבר בימים הראשונים להפעלת המיזם, התמלא התיאטרון בעשרות תושבים שהגיעו לעבוד בשקט ובנוחות. גם בעלי בתי הקפה עשויים להרוויח מהמהלך, לנוכח התרחבות התופעה של עצמאים המגיעים לבתי הקפה עם לפטופ, מזמינים שולחן וקפה ויושבים במקום לאורך שעות ארוכות.
האיש שבקיר
במסגרת ליין "ויניל קלאב" בתיאטרון גבעתיים, הציג שדרן רדיו 99FM בועז כהן את אלבום המופת "החומה" של להקת פינק פלויד. כהן סיפר על העבודה על אלבום המופת ועל ההקשרים התרבותיים וההיסטוריים שליוו את יציאתו. הוא ציין שמדובר באופרת רוק שאפתנית ומורכבת, המסיימת את הפרק של פינק פלויד (ווטרס-גילמור-רייט-מייסון) כרביעייה מגובשת, על קו הסיום של שנות ה-70.
האלבום תקף את החברה הבריטית, הצבא, מערכת החינוך ותעשיית המוזיקה, ומהווה ציון דרך בתולדות המוזיקה הפופולרית. הליין החדש הוא חלק מטרנד עולמי של שיבה לתקליטי הוויניל. במסגרת הסדרה, מקיים תיאטרון גבעתיים סדרת אירועי מחווה לאלבומים הגדולים מכל הזמנים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה