חדשות רמת גן-גבעתיים

נוף טוב, הכל טוב

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

אחרי הליכי תכנון ארוכים ודיונים ממושכים, אושר פרויקט פינוי בינוי סמוך למצפור השלום, ברחובות המרי וניצנה בגבעתיים

נוף טוב, הכל טוב
הדמיית הפרויקט. 4 בניינים חדשים ׀ צילום: יח"צ

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה פרויקט פינוי בינוי סמוך למצפור השלום ברחובות המרי וניצנה בגבעתיים, אך הגבילה את גובה הבניינים באזור, שממנו נשקף נוף פתוח לתל אביב.
דיירים באזור הגישו התנגדויות לתכנית, בטענה שבניינים גבוהים עלולים לפגוע בנוף הייחודי הנשקף מהמצפה שלמרגלות גבעת קוזלובסקי. מצד שני, החברה היזמית, האחים דוניץ, הגישה ערעור על החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, וביקשה לאפשר לה בנייה גבוהה יותר. על פי התכנית שאושרה, לאחר הליכי תכנון ארוכים ודיונים ממושכים, הפרויקט ישתרע על שטח של כחמישה דונם, ובמסגרתו ייהרסו שבעה בניינים ישנים ברחוב המרי 56-54, הכוללים 42 דירות. במקומם ייבנו ארבעה בניינים חדשים בגובה חמש ושמונה קומות, עם 105 יחידות דיור.
"מדובר באזור ייחודי בעל רגישות נופית, שיש צורך לחדשו", ציינה הוועדה המחוזית בהחלטתה. עוד צוין כי התכנית תתרום לחידוש והרחבת מדרכות, יצירת שצ"פים, נטיעת עצים ורצף צל וחידוש מערכת הכבישים והתשתיות. "לנוכח הרגישות הנופית במתחם והצורך לוודא שהבינוי יכול להתממש לצד מצפור השלום, ולנוכח טענות המתגדים והיזם, בדקה הוועדה בשנית את מגבלת הגובה, והיא סבורה כי יש לשמור על מגבלת הקומות במבנים, כך שבחלק הצפוני של התכנית יישמר בינוי בן חמש קומות, ובחלק הדרומי יישמר קו בינוי בן שמונה קומות".
ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בירך על החלטת הוועדה ואמר: "לשמחתנו, הוועדה התחשבה בכל דרישות העירייה לשימור האזור, כבעל רגישות נופית משמעותית". מחברת האחים דוניץ נמסר כי התכניות יוגשו בהקדם. "מדובר בצורך מיידי של הדיירים לחדש את סביבת המגורים שלהם, הסובלת מתנאי נגישות בלתי אפשריים, מצוקת חניה ובניינים בני 60 במצב פיזי רעוע ומתדרדר", ציין מנכ"ל החברה נסים אחיעזרא.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מרכז נוער חדש יוקם במרום נווה

  מרכז נוער חדש, בשטח של כ-600 מ"ר, יוקם בשכונת מרום נווה ברמת גן, בסמוך למרכז המסחרי בשכונה. עיצוב החללים...

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בינואר 2020    דקה אחת
0

יאוחדו תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים

  תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים יאוחדו לתאגיד אזורי, שייקרא "חברה אזורית גוש דן". כך הודיעה מועצת רשות המים,...

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה