חדשות רמת גן-גבעתיים

נוף טוב, הכל טוב

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

אחרי הליכי תכנון ארוכים ודיונים ממושכים, אושר פרויקט פינוי בינוי סמוך למצפור השלום, ברחובות המרי וניצנה בגבעתיים

נוף טוב, הכל טוב
הדמיית הפרויקט. 4 בניינים חדשים ׀ צילום: יח"צ

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה פרויקט פינוי בינוי סמוך למצפור השלום ברחובות המרי וניצנה בגבעתיים, אך הגבילה את גובה הבניינים באזור, שממנו נשקף נוף פתוח לתל אביב.
דיירים באזור הגישו התנגדויות לתכנית, בטענה שבניינים גבוהים עלולים לפגוע בנוף הייחודי הנשקף מהמצפה שלמרגלות גבעת קוזלובסקי. מצד שני, החברה היזמית, האחים דוניץ, הגישה ערעור על החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, וביקשה לאפשר לה בנייה גבוהה יותר. על פי התכנית שאושרה, לאחר הליכי תכנון ארוכים ודיונים ממושכים, הפרויקט ישתרע על שטח של כחמישה דונם, ובמסגרתו ייהרסו שבעה בניינים ישנים ברחוב המרי 56-54, הכוללים 42 דירות. במקומם ייבנו ארבעה בניינים חדשים בגובה חמש ושמונה קומות, עם 105 יחידות דיור.
"מדובר באזור ייחודי בעל רגישות נופית, שיש צורך לחדשו", ציינה הוועדה המחוזית בהחלטתה. עוד צוין כי התכנית תתרום לחידוש והרחבת מדרכות, יצירת שצ"פים, נטיעת עצים ורצף צל וחידוש מערכת הכבישים והתשתיות. "לנוכח הרגישות הנופית במתחם והצורך לוודא שהבינוי יכול להתממש לצד מצפור השלום, ולנוכח טענות המתגדים והיזם, בדקה הוועדה בשנית את מגבלת הגובה, והיא סבורה כי יש לשמור על מגבלת הקומות במבנים, כך שבחלק הצפוני של התכנית יישמר בינוי בן חמש קומות, ובחלק הדרומי יישמר קו בינוי בן שמונה קומות".
ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בירך על החלטת הוועדה ואמר: "לשמחתנו, הוועדה התחשבה בכל דרישות העירייה לשימור האזור, כבעל רגישות נופית משמעותית". מחברת האחים דוניץ נמסר כי התכניות יוגשו בהקדם. "מדובר בצורך מיידי של הדיירים לחדש את סביבת המגורים שלהם, הסובלת מתנאי נגישות בלתי אפשריים, מצוקת חניה ובניינים בני 60 במצב פיזי רעוע ומתדרדר", ציין מנכ"ל החברה נסים אחיעזרא.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה