חדשות רמת גן-גבעתיים

בית המשפט: החניות שייכות לדיירים, לא לעירייה

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

לאחר יותר מ-20 שנה, תשיב עיריית רמת גן לדיירי דב פרידמן 8 בעיר את החניות שהופקעו מהם • באת כוחם של הדיירים: "העירייה הוציאה דברים מהקשרם והרשתה לעצמה לנהוג במקרקעין כאילו היו בבעלותה, כשהיא מודעת היטב לעובדה שמקומות החניה אינם שלה"

בית המשפט: החניות שייכות לדיירים, לא לעירייה
מפרץ החניה ברחוב דב פרידמן. "טענות העירייה היו חסרות כל בסיס" ׀ צילום: משה כהן

במשך שנים סיפחה עיריית רמת גן שטחי חניות ברחוב דב פרידמן 8 בעיר, שהיו בבעלות פרטית של הדיירים. בהסכמה בין הצדדים, שקיבלה תוקף של פסק דין בבית משפט השלום בתל אביב, נקבע שהעירייה תשיב לידי התושבים את הקרקע.
התובעים, שיוצגו על ידי עורכי הדין זיו כספי ואילנית ציבין, טענו שהעירייה ניכסה לעצמה את שטח החניות שבחזית המגרש, צבעה את אבן השפה בכחול לבן, הציבה תמרור המתיר חניה ציבורית בתשלום ואף רשמה דוחות חניה לבעלי הבניין. מנגד, טענה העירייה כי החניות הופקעו לטובת הציבור, בהתאם לאישור הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה עוד בשנת 1974.
אלא שבמסגרת הליך התביעה התברר כי לא נמצאה כל ראיה התומכת בגרסת העירייה, וגם לא נמצא כל מסמך שלפיו הבעלים מוותרים על החניות שבבעלותם, כפי שטענה העירייה. בפסק הדין נקבע כי על העירייה לפנות את המקרקעין ולמסור לתובעים את החזקה בהם עד 31 במאי. בנוסף, קבע השופט יגאל נמרודי כי על העירייה לשלם לתובעים הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 28,500 שקל.
לדברי עו"ד אילנית ציבין, "פסק הדין מוכיח כי טענות העירייה היו חסרות כל בסיס, ובכך יצא הצדק לאור". לטענתה, במשך יותר מ-20 שנה התישה העירייה את התובעים בטענות שונות, שנטענו בחוסר תום לב, תוך שהיא עושה שימוש בלתי חוקי במקרקעין הפרטיים שלהם. "בטיעוניה, שהוכחו כבלתי מבוססים, הוציאה העירייה דברים מהקשרם והרשתה לעצמה לנהוג במקרקעין כאילו היו בבעלותה, כשהיא מודעת היטב לעובדה שמקומות החניה אינם שלה", הוסיפה עו"ד ציבין.
מהעירייה נמסר: "מפרץ החניה היה בחלקו בשטח ציבורי ובחלקו בשטח פרטי. לאחר שנים הושג הסכם הפשרה שמתקן את העוול. לעותרים ניתנה חצי שנה להגיש בקשה להיתר בנייה מתוקן, שתהיה בו הפרדה ברורה בין החניות הפרטיות לחניות שבשטח הציבורי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה