חדשות רמת גן-גבעתיים

שעת הגמלאים

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

אירועי חודש האזרח הוותיק בגבעתיים מספקים לגמלאים בעיר מגוון גדול של חוויות, תערוכות, טיולים והרצאות

שעת הגמלאים
כיתת הגמלאים בתלמה ילין. "להחזיק מכחול זה כמו חלום" | צילום: דוברות העירייה

במסגרת אירועי חודש האזרח הוותיק בגבעתיים, הגיעו עשרות גמלאים להרצאה ייחודית במרכז היום לקשיש ברחוב ההסתדרות. מעו"ד מיקי שינדלר מעמותת מרווה, הם למדו על ייפוי כוח מתמשך וחלופות לאפוטרופסות – מסמך המאפשר לכל אדם לקבוע הנחיות איך ומי יטפל בענייניו, כשלא יוכל לטפל בהם בעצמו.
האירוע התקיים ביוזמת המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים בעירייה, בשיתוף עמותת להב לקשיש בעיר שמפעילה את מרכזי היום ופרויקט קהילה תומכת. עמותת מרווה (משפט, רווחה והעצמה) פועלת לשמירת שלומם, כבודם וחירותם של אנשים המתמודדים עם קושי לדאוג לצורכיהם.
בתוך כך, בבית ראשונים הושקה תערוכת הציורים "להחזיק מכחול זה כמו חלום" של כיתת הגמלאים בתיכון תלמה ילין בעיר. באירוע המרגש, פרי יוזמתם של רכזת כיתת הגמלאים בתלמה ילין שושי פאר ואוצר התערוכה יונתן שילה, נכחו בני משפחה וגמלאים מכיתות גמלאים נוספות בעיר.
כיום פועלות בעיר ארבע כיתות גמלאים בבתי הספר התיכוניים קלעי, אורט, שמעון בן צבי ותלמה ילין. בכל כיתה לומדים כ-30 גמלאים. מעבר ללימודים הפורמליים, לאורך שנת הלימודים מוזמנים הגמלאים לפעילויות ולטקסים, ומהווים חלק בלתי נפרד מהוויית בית הספר.
מדובר בפרויקט משותף למִנהל החינוך והאגף לשירותים חברתיים בעירייה, שהחל לפעול ב-2014. הפרויקט מעניק לגמלאים חוויה נפלאה של חזרה לימי הלימודים באווירה מהנה, צעירה ומאתגרת. בנוסף, הוא מחזק את הקשר הבין-דורי, באמצעות הקשרים הנוצרים בין הגמלאים לתלמידים.
באירוע נוסף, כ-50 גמלאיות וגמלאים מגבעתיים יצאו לטיול מרתק בעיר הבדואית רהט בנגב. הם שמעו על סגולותיו של חלב נאקות, התארחו במאהל של אבו זיאד, שמסרב להתפנות למגורי קבע ומעדיף להישאר עם משפחתו במאהל, ופגשו שתי נשים בדואיות, שכל אחת מהן סיפרה על מאבקה לעצמאות ולהתפתחות אישית ומקצועית בחברה פטריארכלית, שמתנגדת לשוויון בין המינים. הביקור הסתיים בשוק רהט ובפרידה מהמדריכה המקומית, שסיפרה על האפליה שאותה היא חווה בחברה הבדואית בגלל צבע עורה הכהה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה