חדשות רמת גן-גבעתיים

כתב אישום: איתר קטינים בוואטסאפ וביצע בהם מעשים מגונים

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בדצמבר 2019    3 דקות
0

תושב רמת גן, בשנות ה-40 לחייו, מואשם בהתכתבות עם קטינים וקטינות, במהלכה הציג עצמו כקטינה שיודעת לעשות קסמים, וביקש מהם לקשור את עצמם ולשלוח לו את התמונות * הוא נתפס לאחר שיצר קשר עם סוכנת של המשטרה

כתב אישום: איתר קטינים בוואטסאפ וביצע בהם מעשים מגונים
צילום המחשה: אינג אימג'

התכתבות וואטסאפ בעלת תוכן מיני. הנאשם התכתב עם 43 קטינים
צילום המחשה: צילום מסך

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד תושב רמת גן, בשנות ה-40 לחייו, בטענה לביצוע מעשים מגונים בנסיבות אינוס בקטינים וקטינות באמצעות יישומון וואטסאפ, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, הנאשם נהג לאתר קטינות וקטינים בקבוצות וואטסאפ, שבהן מספר רב של משתתפים, ולהתכתב איתם, תוך שהוא מציג עצמו כנערה בת 12 בשם נטלי, שיודעת לבצע קסמים. בשיטה זו, התכתב הנאשם עם 43 קטינות וקטינים. במהלך ההתכתבות, נהג הנאשם לבקש מחלק מהם להסתגר בחדרם ולנעול אותו, ולהביא לחדרם חפצים שונים, כמו גרביים ארוכים, צעיפים וחגורות. לאחר מכן, נהג הנאשם לבקש מהם לקשור עצמם לכיסא או את רגליהם זו לזו, לתעד זאת ולשלוח אליו את התמונות.

כתב האישום הוא הראשון מבין שורה של תיקי חקירה, שנחקרו ביחידה 105 בלהב 433 במשטרת ישראל, אשר לאורך תקופה של מספר חודשים הפעילה סוכנת סמויה ברשת האינטרנט. הסוכנת התחזתה לקטינה והמתינה שחשודים שונים ייצרו עמה קשר וינסו לבצע בה עבירות מין. באופן זה, אותרו 23 חשודים, שתיקי החקירה בעניינם עדיין בחקירה.

על פי כתב האישום, הנאשם יצר קשר גם עם הסוכנת של המשטרה, בסוברו כי היא בת 12 וחצי, תוך שהוא מציג עצמו כנטלי. לאחר שווידא כי הסוכנת נמצאת לבדה בביתה, ביקש ממנה להיכנס לחדרה ולנעול את הדלת. לאחר מכן ביקש שתקשור את רגליה, תצלם את רגליה הכפותות ותשלח לו את התמונות. באירוע נוסף, ביקש ממנה לקשור את עצמה לכיסא בחדרה, הן ברגליה והן בפלג גופה העליון, לתעד את הקשירה ולשלוח לו את התיעוד. הסוכנת נענתה לבקשותיו, תחת פיקוח הדוק של חוקרי היחידה.

בחקירתו של הנאשם התברר, כי בשנת 2018 התכתב הנאשם במשך כמה חודשים עם קטין בן 14 וחצי, תוך שימוש בזהות בדויה של קטינה בת 14. במסגרת התכתבות זו, ניהלו השניים קשר רומנטי כביכול, במסגרתו ביקש מהקטין מספר פעמים לגלח את שיער הערווה שלו, ואף ביקש ממנו לתעד זאת בסרטון ולשלוח לו את התיעוד.

התיק בעניינו של הנאשם נחשף הן בשל פעולותיה של הסוכנת המשטרתית והן בעקבות פניות שהתקבלו במוקד 105 של המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת בלהב 433. במקביל להגשת כתב האישום נגדו, ביקשה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, בשל העובדה שפעל באופן סדרתי וסיכן את ביטחונם של קטינים רבים.

בתוך כך, כתב אישום הוגש גם נגד תושב רחובות, כבן 49, החשוד בביצוע מעשים מגונים בקטינה ברמת גן. החקירה החלה לפני כחודש, לאחר ש התקבלה תלונה של הורה, שדיווח על אדם שביצע מעשים מגונים בבתו.המשטרה פתחה בחקירה, תוך שימוש במגוון אמצעים טכנולוגיים, שהובילו למעצרו של החשוד.

מעצרו הוארך מעת לעת, ועם תום מלאכת איסוף הראיות, הוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב. על פי כתב האישום, הוא הבחין בקטינה שהכלה לבדה ברחוב והציע לה לעלות לרכבו, שבו ביצע בה מעשים מגונים. במקביל לכתב האישום, הוגשה בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בשורה עולמית: הקסדה השיתופית הראשונה הושקה היום...

הקסדה השיתופית הראשונה בעולם הושקה היום ברמת גן ביחד עם תושבת העיר דורית אברהם, שהחלה את המאבק ביום שאיבדה את...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2020    2 דקות
0

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל

"הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל", סיפר ל"המקומון" גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, על...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה