חדשות רמת גן-גבעתיים

אוי, הסלע האדום

חדשות רמת גן-גבעתיים8 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

סיור של סגני ראשי ערים בפטרה נגמר ביום שלישי בבידוק משפיל בגבול ירדן ובבקשה של המארחים להסיר סממנים דתיים • סגן ראש עיריית גבעתיים ו-50 סגנים נוספים החליטו לחזור לישראל

אוי, הסלע האדום
גולדשטיין במעבר הגבול לירדן. "רצו שנוריד ציציות" ׀ צילום: באדיבות המצולם

עשרות סגני ראשי ערים, שיצאו לסיור מאורגן בסלע האדום בפטרה שבירדן, שבו על עקבותיהם, בעקבות השפלה שחוו לדבריהם בביקורת הגבולות בצד הירדני של מעבר רבין, כשהירדנים דרשו מהדתיים והחרדים שבהם להסיר כיפות וציציות, וערכו חיפוש גופני על נשים שחבשו כיסוי ראש.
במחאה, החליטו כ-50 מהסגנים שלא להיכנס לירדן ושבו לאילת. ביניהם גם סגני ראש עירייה חילוניים, שחזרו יחד איתם לאות הזדהות. כ-50 סגנים נוספים לא הסכימו לוותר על הטיול לפטרה, והדבר עורר תרעומת בקרב אלה שחזרו. "מאוד התאכזבתי מהם. הם ראו את ההשפלות שעברנו, כשרצו שנוריד את הציציות", סיפר סגן ראש עיריית גבעתיים מושיק גולדשטיין, איש הציונות הדתית ("הבית שלנו בגבעתיים").
"הגענו למעבר הגבול בסביבות 7:30. בבידוק הראשון ביקשו מחברינו הדתיים להוריד כיפות ולהחליף לכובעים. כשסיימנו בידוק, החזירו את כולנו, כי הבינו שחלק מהדתיים לובשים ציציות. החזירו את כל הקבוצה לבידוק נוסף. את הנשים שחבשו פאות או כובעים לקחו הצדה והפשיטו. לאחר הבידוק השני, שוב משהו לא מצא חן בעיניהם, אז ביקשו להחזיר את כל הקבוצה לבידוק שלישי", סיפר גולדשטיין.
"המדריך שלנו עדכן שחברי הקבוצה מתבקשים לא להחצין אף סממן דתי. כאן נשברנו והחלטנו לחזור לאילת". גולדשטיין ציין כי הראשונות להצטרף לחוזרים היו סגנית ראש עיריית גבעתיים אור-ליב ניב ("גבעתיים שלנו") ובת זוגה. ניב הסבירה את החלטתה בפוסט שהעלתה: "האווירה העכורה והתחושות הקשות של החברים הדתיים קלקלו לנו את האווירה. לאות מחאה והזדהות, החלטנו לחזור איתם. לזה קוראים שלום?".
בעקבות התקרית, שוחח שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) עם אנשי משרד החוץ וראש המל"ל מאיר בן שבת, שבדקו את הסוגיה מול מקביליהם בירדן, שטענו כי הפעולות נעשו כדי לשמור על ביטחונם של הישראלים. לבסוף הודיעו הירדנים כי יאפשרו את כניסת המשלחת הישראלית לממלכה ללא שום הגבלות.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה